forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 01.05.2009 13:49:53

klosarpenko
MODRI rang [IIII]
Od: Maribor
Registriran: 19.04.2009
Objav: 97

Vam je kdaj žal da niste koga udarili?

Ste že bili kdaj v situaciji kjer bi enostavno morali nekoga KO-ati pa ste se vseeno vzdržali, potem pa doma niste mogli celo noč spat ker vam je bilo žal da ga niste?

Jaz sem treniral v športnem duhu in nam je vedno bilo rečeno da se ne smemo pretepat (izključno samoobramba) zunaj in v primeru da bi do česa takega prišlo bi nas trener izpisal iz kluba zato se tudi nikoli nisem pretepal in imam konjske živce glede tega. Vedno si mislim pa kaj se bom ubadal z bedaki, potem pa sem tako nervozen da celo noč ne morem spat in si mislim pa zakaj ga nisem udaril.

Sej probaš vedno bit boljši človek in si misliš svoje ampak zadnje čase bi pa že vsak rad bil nek heroj in vsi so željni dokazovanja. Ravno včeraj sem imel en tak "konflikt" z enim pubecom ki je spil dva pira in misli da je najjači v deželi tej, je probal nekaj provocirat pa se nisem pustil in sem namignil prijatelju da greva drugam ker mi bodo začeli živci popuščat.

Jaz sem ful magnet za "razbijače" ker sem manjši in bi si rad vsak na meni ime gradil. Tako se je tudi ta fant hotel stepst včeraj. Na koncu bi mu polomil roke in noge, klicali bi policijo rekel da je bil pijan pa sem ga napadel potem pa bi me še tožil in bi mu moral plačevat celo življenje pa sem si rekel ma pusti idiote, idi rajši drugam. Potem pa grem spat pa nisem mogel oči zatisnit, sem se spraševal zakaj moram vedno jaz bit tisti ki obrne drugo stran lica. Zakaj moram vedno jaz dol pojest take svinjarije in glumit boljšega človeka. A ne bi bilo bolj enostavno da bi ga polomil v hodniku?

Nevem no, sej se vedno probam vzdržat ker sem pač mnenja da nasilje ne reši ničesar ampak samo rodi novo nasilje in da rajši gremo kak sparing ali kaj podobnega kot pa neko pretepanje ampak vsak ima svoje meje in tudi jaz nisem robot brez čustev in živcev in tudi meni bo počasi prekipelo.

A mate podobne "težave" in kako jih rešujete?

Odsoten

#2 01.05.2009 14:51:59

Samobit
MODRI rang [IIII]
Registriran: 01.04.2007
Objav: 100

Re: Vam je kdaj žal da niste koga udarili?

Poveš človeku, da se ne pretepaš zunaj in če ima kak problem s tabo, da naj pride raje v klub na sparring, ker se ne splača za brezveze tožit in plačevat polomije... Če to ne pali (ker ponavadi to pač ne pali) in če si kdaj treniral tudi kako samoobrambo, ga spraviš pod kontrolo ko zamahne, brez da bi mu nekaj dosti škode storil, če je že pač pijan. Tolko ga zategneš, da se zave, da ne bi blo pametno nadaljevat...

Sicer te čisto razumem. Verjetno se počutiš kot da si izgubil, brez da bi sploh probal, čeprav veš da si marsičesa sposoben. Ampak po pravici povedano je to najbolje naredit, da ne ukrepaš nič in raje odideš. Moraš se zavedat, da če resno treniraš, si lahko zelo nevaren enemu povprečnemu človeku s svojimi sposobnostmi in to te pač mora zadovoljit, da ne ukrepaš. Razmisli in se pomiri, potem pa na trening dalje wink

Now I lay you down to sleep because my choke is sunk so deep. Feel the rush, your world goes black, all because you gave your back.

Odsoten

#3 01.05.2009 14:53:05

Samobit
MODRI rang [IIII]
Registriran: 01.04.2007
Objav: 100

In še nekaj... če mi je žal, da kdaj nisem koga udaril? JA. Obžalujem? NE!

Now I lay you down to sleep because my choke is sunk so deep. Feel the rush, your world goes black, all because you gave your back.

Odsoten

#4 01.05.2009 15:41:58

klosarpenko
MODRI rang [IIII]

Samobit je napisal:

Poveš človeku, da se ne pretepaš zunaj in če ima kak problem s tabo, da naj pride raje v klub na sparring, ker se ne splača za brezveze tožit in plačevat polomije... Če to ne pali (ker ponavadi to pač ne pali) in če si kdaj treniral tudi kako samoobrambo, ga spraviš pod kontrolo ko zamahne, brez da bi mu nekaj dosti škode storil, če je že pač pijan. Tolko ga zategneš, da se zave, da ne bi blo pametno nadaljevat...

Sicer te čisto razumem. Verjetno se počutiš kot da si izgubil, brez da bi sploh probal, čeprav veš da si marsičesa sposoben. Ampak po pravici povedano je to najbolje naredit, da ne ukrepaš nič in raje odideš. Moraš se zavedat, da če resno treniraš, si lahko zelo nevaren enemu povprečnemu človeku s svojimi sposobnostmi in to te pač mora zadovoljit, da ne ukrepaš. Razmisli in se pomiri, potem pa na trening dalje wink

Točno to.

Kaj vse vidiš zunaj ob sobotah ti postane slabo in iz teh izkušenj potem sklepam da ko nekoga vdariš ga moraš pretepst do konca ker če mu boš samo "pokazal" bo še huje ker se bo najverjetneje vrnil nazaj, po možnosti z več prijatelji, ker taki ljudje so zelo "ponosni" in si ne bo dopustil da ga nekdo ponižuje. Dobra stvar bone breakinga je ta da ti bo potem dal mir ampak danes se vsi radi tožarijo pa kljub temu bi vsi imeli beef s tabo.

Ne moreš verjet no, vedno huje je in včasih me je strah se z nekom stepst ker nikoli nevem kdaj se mi bo obrnilo v glavi in kaj mu bom naredil. Vem da je najboljša stvar se obrnit in oditi stran in to prakticiram že od malega, sem bolj umirjen po naravni pa še za hobi se ukvarjam z raznimi vrstami energijskih manipulacij (meditacija, joga, oobe...) tako da sem zelo prijazen in vljuden, ampak dejstvo da se vedno ti obrneš pa ustvarja nek pritisk globoko v tebi in vprašanje časa je kdaj te bo razneslo. Kot da bi ti nekdo konstantno kljuval po glavi, trpiš lahko že ampak ne v nedogled.

Delno sem tudi zaradi tega nehal ven hodit ker več ne moreš it nikamor spit pijačo z družbo v miru ker v vsakem kotu stojijo trije in čakajo kdaj ga boš grdo pogledal itd. Tolažim se s tem da sem naredil dobro stvar da sem prvi odnehal in grem domov delat sklece in trebušnjake da porabim energijo ampak včasih mi tako srce razbija da zvečer težko zaspim.

Rad bi si ga "vzel na izi" pa nevem s katere strani se naj spravim k temu.

Odsoten

#5 01.05.2009 15:52:20

COBO
MODRI rang [IIII]
Registriran: 28.10.2007
Objav: 94

Udariš pač ko veš da ni druge. Takrat užgeš prvi in užgeš močno. Na cesti ni sparring in rund.

Seveda govorim ko SI OGROŽEN torej 3je proti tebi ali pa je že prišlo do odrivanja ( kar PRIČE vidijo ), ker to se smatra kot dvoročni udarec v prsni koš ( preverjeno obveljalo na sodišču ). Tako da nebi kdo "ne smeš prvi užgat"...prov pa mej razbito glavo ali pa upaj da boš magično ujel pest smile

Sam se sicer ne ukvarjam preveč z nadlegovalci ( mam 2m pa me nekak pustijo na miru ) ampak opažam, da pri dostih kolegih še vedno prihaja do konfliktov splho s strani mlajših generacij, ki se še hočejo dokazovat ( 16-20 ). Ti so ponavadi še oboroženi ( odvisno od "zajebanosti" smile ) tako, da najbolje samo mimo it oz. se ne zmenit z anjih oz. spravljat v verbalne dvoboje.

Lp, COBO

Odsoten

#6 01.05.2009 16:20:48

scorpion
MODRI rang [III ]
Od: CELJE
Registriran: 31.12.2006
Objav: 77

tudi meni se je že velikokrat zgodilo in se mi še dogaja, da nekateri provocirajo...to je predvsem mularija od 15-20 ki mislijo da so nevem kakšni frajerji in se hočjo neki dokazovat...sam sem bolj mirne narave, zato raje stopim stran in se ne zmenim za provokacije...enostavno ignoriram vsakega, ki se hoče na kakršenkoli način spuščati vame...velikokrat me zagrabi, da bi nekoga pošteno namahal, vendar ko malo pomislim na možne posledice se raje obrnem in odidem... spuščat se v neke verbalne dvoboje nima smisla, zato ker večina te prepotentne mladine tako ali tako nima nič v glavi....važno jim je samo to da se dokazujejo in grejo frajerje pred bejbami in prijatli....

je pa res kar je COBO rekel, da ko ni drugega izhoda iz tega, kot pa da moraš udarit, moraš  udarit prvi in to močno...

Թօ ֆօրկիվէ պւԹ նօԹ ֆօրկէԹ

Odsoten

#7 02.05.2009 00:48:34

wakko
Črni rang
Registriran: 13.04.2006
Objav: 973

to je vsepovsod tak....gnjavijo...frajere se delajo....mam pa za njih taktiko..ti frajer gnjavi grema 1 na 1 al pa kaj takega prvic reces prosim pusti me ne grem....ko pa ti rece 2ic al pa 3jic pa kr sprve bomba na nos da je konec predn se sploh zaveda...

šumska ninđa

Odsoten

#8 03.05.2009 03:12:11

TONY JAA
Črni rang
Od: Ljubljana
Registriran: 17.11.2006
Objav: 692

Samobit je napisal:

In še nekaj... če mi je žal, da kdaj nisem koga udaril? JA. Obžalujem? NE!

+1

NEVER ARGUE WITH STUPID PEOPLE. THEY WILL DRAG YOU DOWN TO THEIR LEVEL AND PUMMEL YOU WITH YEARS OF EXPIERENCE

Odsoten

#9 22.06.2012 22:43:56

devlin
MODRI rang [II ]
Registriran: 25.04.2009
Objav: 65

Žal mi je da nisem bivšega šefa skozi okno f++nil. Ali pa tudi ne. Odvisno od dneva. Predvsem ob polnih lunah in nizkem pritisku.

Little tiny confused grasshopper, a human punching bag for real sportsmen.
I spend more time in a triangle than a Bermuda cruise ship captain.

Odsoten

#10 03.07.2012 09:43:33

BARAKUDA
RJAVI rang [ ]
Registriran: 17.06.2008
Objav: 265

življenje je kratko tak da nevem zakaj bi delal si zamere...je pa res da folk išče in vedno bo.

Odsoten

#11 03.07.2012 19:37:47

Mind
MODRI rang [II ]
Objav: 69

...je pa res da folk išče in vedno bo...

stran od takega folka...če se le da, brez pretepa, drugače pa samoobramba v dobesednem smislu besede.
ja tudi meni se je podobno dogajalo in se dogaja. Izogibam se nočnih lokalov, napihnjencev in pijancev...na koncu jih lahk še jest dobim.

in ja mi je bilo žal...

Kako se reče...z glavo na zabavo smile tudi v "našem" primeru

Zadnjič urejal Mind (03.07.2012 19:47:06)

Človeka ne določata ne slava ne denar ampak trohica plemenitosti, ki jo ima v sebi.

- Mate Parlov

Odsoten

#12 04.07.2012 10:20:17

KneeToDhead
VIJOLIČNI rang [II ]
Od: TukajInZdaj
Registriran: 27.04.2007
Objav: 148

Prebral sem eno knjigo o realni samoobrambi, tip je napisal da je po njegovih izkušnjah vedno najpomembnejše da se ob konfliktu najprej posvetiš temu kako se izogniti nasilju, če pa ne gre se uporabi sila. Napisal pa je da je večina konfliktov tipa "monkey dance" ko se ob konfrontaciji vklopi naš nezavedni del možganov,ki je isti kot v kameni dobi in pride najprej do postavljana, žuganja s prstom, pestjo, verbalnega nasilja, odrivanja in potem pretep...napisal pa je da se je takemu mindsetu zelo težko upreti ker gre za neke vrste refleksni odziv...v ameriki ob takšnem konfliktu pravno obvelja, da je šlo za privolitveni pretep v katrem sta kriva oba....moja ponata je, da če si se uspel obvladat in upret temu pozavestnemu odzivu in se ne stepst si na boljšem ti...adrenalin je pa seveda ostal in ego je bil malo ranjen zato pa nisi mogu zaspat.

toplo priporočam v branje, knjiga je super za vse ki želijo spoznat širši kontekst samoobrambe, ki ne vključuje zgolj borilnih  tehnik:

http://www.amazon.com/Facing-Violence-U … 1594392137

The harder you train, the harder it is to surrender.

Odsoten

#13 11.09.2012 15:29:53

klosarpenko
MODRI rang [IIII]

Zanimivo čtivo, bom prelistal. Sicer sem v teh treh letih dosti dozorel kar se tiče samokontrole in discipline, sem pa še vedno daleč od nivoja budističnih menihov tako da vsako branje prav pride. Težko se je upreti skušnjavi ko si jih nekdo resnično prosi, ampak je prav da v taki situaciji stopiš vstran in razmisliš trezno kajti ravnati v afektu je nekaj najslabšega kar lahko storiš. Ponavadi takrat narediš nekaj za kar ti je kasneje žal, ampak lažje je o tem govoriti kot pa v tistem trenutku biti zenovski. Tako kot vse ostale na tem svetu, tudi to pride z vajo in vsi vemo da vaja dela mojstra.

Odsoten

#14 07.11.2012 09:29:47

Pelion
MODRI rang [ ]
Registriran: 13.06.2011
Objav: 39
Spletna stran

Zanimiv je, da zunaj vedno iščejo probleme fantje, ki nič ne trenirajo ali pa kakšen mesec smile Se mi še nikdar ni zgodilo, da bi imel konflikt s kakšnim tekmovalcem iz borilnih športov. Sicer mi pa ni žal, če nisem nekoga udaril, čeprav bi si zaslužil... smile

Kickbox društvo Pelion

Odsoten

#15 21.11.2012 18:09:37

Mind
MODRI rang [II ]
Objav: 69

Ko so meni težili drugi,  jim nisem bil kos, ker sm bil navaden suhec brez znanja BV. Takrat mi je bilo žal, da se nisem znal postaviti zase. Zdaj sem pa odrasel, natreniran in zdj bi se lahko branil. Zdaj se samo še posmejem svoji preteklosti, ko nisem mogu usekat nazaj. Kaj nej še rečem, bolj pazim nase in manj mi je do konfliktov. Treningi so naredili svoje in samozavest je večja. Tudi z pravimi besedami in obnašanjem se da ubraniti, morebitne konfliktne situacije, če jo prepoznaš, kakšna je in kam pelje. Če te bo nekdo, začel izzivati je treba v začetku zatreti konflikt, če se vidi, da se lahko slabo konča. Lahko se narediš, da ga ne slišiš dobro in da nasprotnik ne opazi, da ima vpliv nate in vidi da te ne more sprovocirati. Tak te bo nehal napadati in se bo hotel lotiti koga drugega, ker pri tebi ne bo uspel, če se ne spustiš v konflikt z njim

Zadnjič urejal Mind (21.11.2012 18:28:10)

Človeka ne določata ne slava ne denar ampak trohica plemenitosti, ki jo ima v sebi.

- Mate Parlov

Odsoten

#16 21.08.2019 14:12:15

Mitjaa24
BELI rang [II ]
Registriran: 23.09.2017
Objav: 10

Mind je napisal:

Ko so meni težili drugi,  jim nisem bil kos, ker sm bil navaden suhec brez znanja BV. Takrat mi je bilo žal, da se nisem znal postaviti zase. Zdaj sem pa odrasel, natreniran in zdj bi se lahko branil. Zdaj se samo še posmejem svoji preteklosti, ko nisem mogu usekat nazaj. Kaj nej še rečem, bolj pazim nase in manj mi je do konfliktov. Treningi so naredili svoje in samozavest je večja. Tudi z pravimi besedami in obnašanjem se da ubraniti, morebitne konfliktne situacije, če jo prepoznaš, kakšna je in kam pelje. Če te bo nekdo, začel izzivati je treba v začetku zatreti konflikt, če se vidi, da se lahko slabo konča. Lahko se narediš, da ga ne slišiš dobro in da nasprotnik ne opazi, da ima vpliv nate in vidi da te ne more sprovocirati. Tak te bo nehal napadati in se bo hotel lotiti koga drugega, ker pri tebi ne bo uspel, če se ne spustiš v konflikt z njim

Amen!

Odsoten

Noga deske