forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 18.08.2007 16:32:02

KATANA
Črni rang
Od: Postojna
Registriran: 02.08.2007
Objav: 754
Spletna stran

ETIČNI KODEKS

Zdravo vsem
Moram povedat ,da nisem dolgo član tega forma a kljub temu bi rad povedal moje mišljenje.Forum je sicer super samo se mi zdi ,da se preveč favorizira nekatere borilne veščine kot so MMA,BBJ itd.Menim ,da bi moralo biti več informacij in vsega enakopravno o borilnih veščinah.Tako bi verjetno bilo tudi več uporabnikov.Recimo lahko bi bilo več rubrik,ki bi natančno pojasnjeval eno izmed borilnih veščin.Naprimer KARATE-zgodovina.psihologija,stili,šole,v svetu,pri nas itd...
Posledica tega je da je uporabnikov 350 a kljub temu je stalnih neklje 10 do 15 ,ki so v glavnem pristaši mma ostali pa ne komentirajo in ne prispevajo nič. Vem,da je forum temu namenjen a verjamem da bi na ta način bil še boljši.Moje mišljenje je ,da bi ta forum moral združit vse ljubitelje borilnih veščin i to bi blo nekaj specialnega.Ampak to je sam moje mišljenje ne vem pa kakšno je mišljenje ustanovitelja tega foruma.
Največ me moti pljuvanje po nekaterih borilnih veščinah in klubih ali celo trenerjih ,kar se mi zdi nedopustno.Verjetno se tukaj ne da veliko narediti saj je to pravica vsakega da izraža svoje mnenje a kljub temu mene so vedno učili da spoštujem vse mojstre in vse borilne veščine.

Lp
KATANA

...borec je človek,ki je dosegel ravnotežje med občutkom
   strahu,da je človek in občutkom ponosa,ker je človek...

www.ka-te-slo.blogspot.com, www.katanateamslo.blogspot.com , www.katanatati.blogspot.com

Odsoten

#2 18.08.2007 18:04:17

dogzilla
RJAVI rang [ ]
Registriran: 02.03.2007
Objav: 255

Re: ETIČNI KODEKS

Ah katana te razumem, samo v svetu borilnih veščin ne bo pomoje nikoli popolnega miru, saj bodo skoraj vedno vsi zagovarjal svojo BV.

Mislim da nisi edini, ki bi tudi rad brad o drugih borilnih vescinah, kot so karate, aikido, itd. itd.  zdej fora je tud v tem da teh ljudi ni tuki gor, ki bi to lahko delil z nami smile

Jst mam itak rd usako borilno vescino in nikol nism govoru o ksni slabo. (usaj upam ne smile )

Poudarek pa je na MMA & BJJ, ker je ta forum, forum samega kluba MMA akademiji, tko da posledicno je tukaj veliko takih ljudi. Zdej, druga stvar, kako prvabt druge ljudi na forum?

(reklemejsen) hehe tongue

Aja pa ne skrb glede kreganja, sej smo sam ljudje, tud tega mora mal bit, drgac bi blo dolgcas hehe smile

No ja lep pozdrav, smile

Zadnjič urejal dogzilla (18.08.2007 18:07:46)

R.I.P. my dear MOTHER (1965-2004)

Odsoten

#3 18.08.2007 18:31:54

Turbo
Črno-Rdeči rang
Registriran: 11.03.2006
Objav: 1433
Spletna stran

Dobro povedano katana!
....recmo jst nimam pojma o karateju, wing tsungu in teh forah.....pa po pravic povedan me niti ne zanima (kar NE pomen da ne jih ne spoštujem!!!).....zarad tega nč ne pišem pod takimi temami, ......sm bl pristaš MMAja, boxa, BJJ, MT....tko da se na takih temah bl zadržujem....... bi blo pa odlično če bi ti začeu pisat (oz. si začel) pisat o borilnih stilih, ki meni niso znani.... samo tko bomo dobil več folka za razpravo, in stem se bo povečala tudi kvaliteta foruma....

I'm a man. I lived it and I'm not afraid to die but when I die I'm going to paradise and I'm not worried!

NOVA SPLETNA TRGOVINA "LUTA LIVRE": .

Odsoten

#4 20.08.2007 16:04:34

MMA.si
Administrator
Od: Ljubljana, Celovška 172
Registriran: 05.03.2006
Objav: 2271
Spletna stran

Pozdravljeni,
še moj komentar in ideja tega foruma.
kot prvo ta forum je prvotno namenjen vsem borilnim veščinam oz na splošno na to tematiko ter nima veze z poslanstvi posameznih klubov... S tem namenom so tudi odprti podforumi na določeno veščino in tudi različne teme ter s tem namenom tudi dostop vsem, da izrazijo svoje vtise, mnenja...
Tudi naslov oz prevod mma.si si jaz predstavljam kot skupek veščin pri nas, ki se seveda da dotika tudi posameznih kar se da v detajle...
Je pa res, da je v zadnjem času veliko govora od raznih mma tekmovanj in tem povezanim s tem... saj je to trenutno dokaj IN tema, šport po celem svetu, mogoče podobno kot je bilo desetletja nazaj, ko so vsi trenirali karate ali pa če si slišal / šel na kak hud spektakel, je bil boks meč...  Mislim tudi, da ne smemo mešati pojma mma z dotičnimi tekmovanji ali z nekim stilom ampak ga gledat kot pojem "različne borilne veščine" ter se zavedati kaj se skriva spodaj, iz kje je kaj prišlo... Seveda iz tega tudi sledi, da ne smemo zanemarjati druge - manj trenutno komercialne ali "IN" veščine, ravno nasprotno, treba jih je promovirati, da se ohrani njihova lepota!
Tudi moja želja za ta forum je, da se komentira na temo raznih veščin. Vsekakor pa je to odvisno od vas oz. od članov foruma, novih članov... ki imajo izkušnje z določeno tematiko. Predlagam, da se za to dela na tem in se povabi različne ljudi iz različnih koncev, da prispevajo kake informacije, vtise... Torej vsi, če poznate ljudi, kraje, klube, internet strani, druge morebitne forume  ipd. predlagajte-povabite jih da pokomentirajo na svojo temo iz njihovih strani... Mogoče predstavijo svojo veščino, svoj klub ipd. Mislim, da je tukaj idej in tem kako pristopit k tem veliko... S tem pa se bo zadeva na forumu seveda tudi lažje razživela. Tudi sam sem prepričan, da je še polno drugih članov na tem forumu, kot sem med njimi tudi jaz, ki so zainteresirani slišati na temo še drugih oz. različnih borilnih veščin, stilov oz športov. Spoznati in slišati kaj sebi novega...
Upam, da se še kdo strinja s tem in da bo v tej smeri tudi kaj narejenega.
Lp

Lp, Peter Cakič
__________________________________________________________________________________
> borilna oprema, oblačila, prehrana: http://www.mma.si/si/shop/1

Odsoten

#5 21.08.2007 12:33:45

MMA MIKE
RJAVI rang [I ]
Registriran: 11.06.2007
Objav: 340

KAtana.. najbolš da odpiraš teme o katareju itd kar te paž zanima zgodovina pa to... Mene drgač zanima čisto vse smile

Empty your mind, be formless, Shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crash. Be water my friend.

Odsoten

#6 12.10.2010 15:32:45

Akhimiki
MODRI rang [ ]
Od: Ljubljana - Prule
Registriran: 04.01.2010
Objav: 45
Spletna stran

KATANA je napisal:

"Največ me moti pljuvanje po nekaterih borilnih veščinah in klubih ali celo trenerjih ,kar se mi zdi nedopustno" "spoštujem vse mojstre in vse borilne veščine"

Lp
KATANA

+1

Odsoten

#7 14.10.2010 09:45:48

BARAKUDA
RJAVI rang [ ]
Registriran: 17.06.2008
Objav: 265

Osebno mislim da je ta forum  dober v smislu da je veliko različnih ljudi gor iz različnih spektrov znanja BV in ni osko gledanosti(mogoč kdaj kak ko pride na novo brcne v prazno:) )...drgač pa je mma zelo popularen in je v bistvu trenutno eden izmed najbolje realnih pokazaljev vseh stilov in znanja borca v realnosti...popolnosti.

Zadnjič urejal BARAKUDA (14.10.2010 09:47:15)

Odsoten

#8 21.10.2010 19:33:47

Mind
MODRI rang [II ]
Registriran: 19.04.2009
Objav: 69

Zanimiv kodeks imajo karateisti DOJO KUN. Pomembno je:
1. ščititi pota resnice
2. gojiti borben duh
3. strmeti k popolnosti značaja
4. izogibati se nepotrebnemu izkazovanju
5. upoštevati kodeks etike(rei)

BUŠIDO, "vojščakova pot" je tudi zanimiv kodeks samurajev, ki jim je narekoval življenski stil. Bolj podrobno si pa vsak lahko pogleda na internetu.

Vsak, ki trenira BV mora imeti po moje nekaj etike in moralna načela.
Na internetni strani www.robertlisac.com si lahko dol potegnete 2 e-knjigi o free-fightu in 1 v kateri so vaje z vrečo. Zelo priporočam big_smile

Zadnjič urejal Mind (21.10.2010 19:45:29)

Človeka ne določata ne slava ne denar ampak trohica plemenitosti, ki jo ima v sebi.

- Mate Parlov

Odsoten

#9 27.10.2010 20:37:43

Mind
MODRI rang [II ]
Registriran: 19.04.2009
Objav: 69

Vsak, ki trenira BV mora imeti po moje nekaj etike in moralna načela.

Jaz zase treniram...z BV rasteš kot športna oseba, telo se ojača, značaj in bolj samozavestno gledaš v svet.

Človeka ne določata ne slava ne denar ampak trohica plemenitosti, ki jo ima v sebi.

- Mate Parlov

Odsoten

Noga deske