forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 04.02.2009 15:41:14

countd0wn
BELI rang [III ]
Registriran: 04.02.2009
Objav: 4

Krav Maga v Sloveniji ?

Hej mene pa zanima , ce je kje se posebi v podrocju Ljubljane kak klub v katerem poucujejo Krav Maga ? Ker me ta vescina res zanima , sem gledal , prebral malo in se mi zdi da je ta vescina res dobra , saj je kot Street Fight , vsebuje velik umazanih udarcev , ima veliko oprijemov  ,  temelji pa an temu da nasprotnika cimpreje nevtraliziramo in  je prehod iz obrambne v napadalno tehniko , baje je ucinkovita tudi ko te napadeta 2 napadalca. Pa bi prosil , ce kdo ve?  Ceprav imam tudi v svojem okolju klub , v katerem ucijo vec borilnih vescin med tem tudi Krav mago , tja nemislim sploh iti , saj so mi prijatelji ki tam trenirajo rekli da trenerja ponavad sploh ni , ga nadomesca brat , in pravijo da tudi ni nevem kaksne kakovosti ucenja, ter se res ne splača dajat 50-60 € na mesc glede na to kako v tem klubu ucijo !




Spada pa ta borilna vescina med novejso samoobrambo in tudi po nekaterih izjavah ljudi ki pravijo da se to splaca uciti , baje da se res dobro znajdes se posebi v kaksnem ulicnem pretepu itd...


P.S. nekaj podatkov o tej borilni vescini :

Krav Maga (hebrejsko קרב מגע; dobesedno kontakni boj) je vojaška borilna veščina, ki so jo razvili v Izraelu. Osnovno načelo veščine je, da ti napadalec ne bo izkazal usmiljenja in je zato potrebno doseži maksimalno nevtralizacijo napadalca. V svetu je postal znan predvsem kot osnovna borilna veščina pripadnikov izraelskih varnostnih sil.

Načelni principi Kav Mage so tako:

    * izogni se poškodbam,
    * hitro nevtraliziraj napadalca,
    * hitri prehod iz obrambnih v napadalne tehnike,
    * izrabi naravne telesne reflekse,
    * izrabi vse kritične točke telesa in
    * uporabi vse možne pripomočke.

Adminom pa se oproscam ce sem to napisal v narobnem topicu !

Zadnjič urejal countd0wn (04.02.2009 15:44:29)

Odsoten

 

#2 04.02.2009 23:26:22

hlod
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 25.12.2008
Objav: 60

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

krav maga je okleščena verzija klasičnih borilnih veščin in ni sama po sebi nič posebnega... hkrati s tem je to blažja oblika trših izrealskih sistemov kot so kepap, lothar in podobno... krav maga uporablajo samo kot šnel kurs vojakov v izraelu (3 mesce al koliko traja)....
kolikor jaz vem v ljubljani ni klubov ki bi to poučevali, imaš pa enega ki poučuje v brežicah in spada pod okrilje zagrebškega krav maga kluba...

kar se tiče učinkovitosti krav maga... z znanjem tehnik boš razbil povprečnega pijanca na ulici... tehnike naučene tam so dovolj za bazično samoobrambo... to je  res...vendar to ne moraš delat večno ker nima smisla... slej ko prej moraš preiti na bolj dovršen sistem borilnih veščin...  roko dam v ogenj, da če boš srečal treniranega borca ki je poprej delal kakšno klasično borilno veščino (to pomeni da je treniral predvsem samoobrambne elemente, ne mahanje po zraku!) ali kakšen trši borilni šport (dopolnjen z znanji iz samoobrambe) boš dubu fajn po pički s to krav mago... če ti je samo do tega da bi se rad naučil osnovne samoobrambe potem pojdi trenirat, če pa bi rad borilne veščine treniral dalj časa pa pejdi trenirat kaj drugega (pazi pa seveda, da te prvo kot prvo tudi tam naučijo prvo bazične samoobrambe!)...

Zadnjič urejal hlod (04.02.2009 23:32:42)

Odsoten

 

#3 04.02.2009 23:34:02

KneeToDhead
RJAVI rang [ ]
Od: TukajInZdaj
Registriran: 27.04.2007
Objav: 148

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

kukr jest vem v Lj. in tudi v Slo. ni kluba, kjer bi se treniralo izkljično krav mago...edino vsake tok so 1-2 dnevni seminarji, v ljepi njihovi (Hrvaška) pa tud tedenski...no ali pač: http://www.kravmaga-slovenia.com/zgodovina.html   http://www.youtube.com/watch?v=937cM0rt8s4 ewo neki sm najdu hehehe da ne bom širu zablod...drgač so pa tud že bli eni topici na forumu na to temo


The harder you train, the harder it is to surrender.

Odsoten

 

#4 04.02.2009 23:44:49

hlod
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 25.12.2008
Objav: 60

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

Odsoten

 

#5 05.02.2009 11:29:18

KneeToDhead
RJAVI rang [ ]
Od: TukajInZdaj
Registriran: 27.04.2007
Objav: 148

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

to je to tummenupp


The harder you train, the harder it is to surrender.

Odsoten

 

#6 05.02.2009 12:23:17

Danny
VIJOLIČNI rang [ ]
Registriran: 31.01.2009
Objav: 36

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

ampak to je v Brežicah, kar je pa kar daleč.

kaj pa v okolivi lj?
jaz nikjer nisem najdu!

Odsoten

 

#7 05.02.2009 16:52:19

countd0wn
BELI rang [III ]
Registriran: 04.02.2009
Objav: 4

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

Aha , ja hvala lepa , hlod potem kaj bi mi ti svetoval , najbolso kombinacijo med borilnimi vescinami , bi rad zaceu trenirat sam o  borlinih vescinah vem bolj malo , zanima me pa se , ce bi treniral bi moral nujno hoditi na kaksne tekme ali tekmovanja ?



Pa rad bi treneru tak sport /vescino ki ti najbolj pride prav v kaksnem pretepu na ulici itd... se pravi nasplosno najbolsa kombinacija , tisto ko se samo v ringu mlatis me ne zanima kaj prevec !

Zadnjič urejal countd0wn (05.02.2009 16:59:04)

Odsoten

 

#8 05.02.2009 17:14:03

friky
MODRI rang [IIII]
Registriran: 25.07.2007
Objav: 23

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

Tudi jaz sem leto nazaj iskal nekaj za samoobrambo pa bom še js povedu kaj mislim o tem. Najboljša samoobramba je vsekakor tek, ker tudi , če se pred nekom ubraniš mu lahko pustiš poškodbe zaradi katerih boš na koncu kriv ti. Jaz sem pred enim letom šel pogledat v klub Makoto kjer trenirajo jeet kune do,ampak mi ni blo všeč, ker tam tehnike samo nakazujejo. Prvo se mi je fajn zdel, ker tehnike zgledajo učinkovite, ampak sam s tistim nakazovanjem v realni situaciji ne narediš nič. Meni se zdijo fajn te veščine, ki so v ringu, ker realno vidiš kaj znaš in ne veš kaj bo nasprotnik naredu kot npr. veš tam kjer nakazujejo + naučiš se sprejemat udarce, da te že prvi udarec ne ohromi. Neko samoobrambo kot jo ti iščeš poučujejo v ryioshinto al kako že, pa tudi v ryu kyu kempo, kjer imajo velik članov tko da očitno je kul. Sam sicer ne vem. Ampak za samoobrambo na ulci te bo ponavad več ljudi napadl tko da še enkat - tek je zakon

Odsoten

 

#9 05.02.2009 17:27:13

Danijel
VIJOLIČNI rang [IIII]
Registriran: 24.08.2007
Objav: 88

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

countd0wn

glede na tokar isces ti priporocam da si prides pogledat trening na OŠ VIČ - KBV Kobra
sigurno ti ne bo zal.

evo se cifra od trenerja Bojan Masera 041 691 838

Odsoten

 

#10 05.02.2009 17:45:00

countd0wn
BELI rang [III ]
Registriran: 04.02.2009
Objav: 4

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

No ja friky po eni strani imas prav , samo kaj bo ko se bos enkrat z enim skregal pa bos sel na WC ali kaksn podobn mejhn plac brez 2 ali vec izhodov , pa ti bo ksn not prsu k te bo hotu polomt k macka , sm 100% da nebos sou sipe razbijat pa plezat cez okn !

Danijel hvala za ponudbo , sam mene kickbox kot posamezna vescina ne zanima kej prevec , uporablat roke in noge zna usak , in tud se mi zdi zlo predvidliv , videl sm ze veliko fightov med kickboxom in kasnimi drugimi vescinami in se mi zdi da kickbox kot posamezna vescina ni kaj prevec dobra ,  ce pa ucite zrawn se kaknso kombinacijo med kickboxom in se kasno drugo samoobrambno ali vescino katera vsebuje kaksne dobre oprijeme se pa morda tudi oglasim !

Odsoten

 

#11 05.02.2009 17:55:25

Danijel
VIJOLIČNI rang [IIII]
Registriran: 24.08.2007
Objav: 88

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

countd0un
ni sam kickbox, treniramo kombinacija vsega kar je uporabno na ulici al pa kjer kol.
trener je bivsi policaj in bodyguard, ce te zanima se oglas

Odsoten

 

#12 05.02.2009 18:35:36

don matic
RJAVI rang [III ]
Registriran: 23.11.2007
Objav: 313

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

Načeloma je vsaka borilna veščina primerna za učinkovito samoobrambo, vendar je le-to (borilno veščino) potrebno obvladovati.


In this city I am judge, jury, and parole officer.

Odsoten

 

#13 05.02.2009 19:09:37

countd0wn
BELI rang [III ]
Registriran: 04.02.2009
Objav: 4

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

Uredu najlepša hvala usm !

Odsoten

 

#14 05.02.2009 22:24:57

friky
MODRI rang [IIII]
Registriran: 25.07.2007
Objav: 23

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

pr samoobrambi maš itk tok faktorjev, da ga lahk zmer najebš. lah te v standup, lah te na tleh, lah ma nož...

Odsoten

 

#15 06.02.2009 15:01:07

pesjan
MODRI rang [IIII]
Registriran: 09.06.2008
Objav: 25

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

svoj cajt mislim d je biu(alpa je še) Krav Maga u Šentvidu u Ljubljani, usaj kolkr se jst spomnim plakatu k so bli nalepljeni okoli
osebno pa mi je ta Krav Maga(mimogrede, to ni borilna veščina, je samo sistem borbe) bol tako.....sm šou na en seminar, k ga je meu u Gorici en belgijec(vojaški inštruktor itd)...in je usa stvar zgledala ku klasični ju jitsu , samo na umazan način...pač, ju jitsu fore, s tem d si nasprotnika umes skozi tapku po prašnikih, mu rinu prste u oči in lovil njegovo adamovo jabolko(Heil to Rambo)...

Zadnjič urejal pesjan (06.02.2009 15:08:00)


God, Grant me the Serenity to accept the things i cannot change.
The Courage to change the things I can,
And the Wisdom to hide the bodies of the people who really pissed me off

Odsoten

 

#16 06.02.2009 15:28:40

COBO
VIJOLIČNI rang [IIII]
Registriran: 28.10.2007
Objav: 92

Re: Krav Maga v Sloveniji ?

countd0wn je napisal:

Pa rad bi treneru tak sport /vescino ki ti najbolj pride prav v kaksnem pretepu na ulici itd... se pravi nasplosno najbolsa kombinacija , tisto ko se samo v ringu mlatis me ne zanima kaj prevec !

Če želiš slednje močno priporočam obisk enega od treningov Kempo Arnis Federation-a ( bivši RyuKyu kempo Slovenija ), kjer SVETOVNO priznani inštruktor poučuje točno to po čemer ti povprašuješ.

Ravno potekajo vpisi nove skupine ( vpis je omejen ) zatorej priporočam ogled www.rksi.net še bolje pa bo, da si ogledaš oz. se pridružiš treningu ( brezplačno seveda ).

Lp, COBO

Odsoten

 

Noga deske