Arhiv Novic Novosti

Slo mladinska ekipa uspešna na svetovnem Kickboxing prvenstvu

Na Svetovnem kadetskem in mladinskem prvenstvu WAKO, ki je potekalo od 19. do 26. septembra v Beogradu, se je naša mlada reprezentanca odrezala nad pričakovanji! 14 medalj za slovensko ekipo je preseglo vse rekorde!

Na sliki dobitniki medalj na SP v Beogradu z predsednikom KBZS Vladimirjem Sitarjem in trenerjem Emilom Benkom

Glavno mesto Srbije Beograd je gostilo najboljše mlade borce sveta v kickboxingu na VIII Svetovnem mladinskem in IV kadetskem prvenstvu, ki je potekalo od 19.- 26.septembra 2010 v »Športni dvorani« v Novem Beogradu, kjer je nastopilo rekordnih 1870 tekmovalcev iz 60 držav. Slovenska odprava je štela 42 tekmovalcev, ki jih je vodil selektor Bojan Korošec in njegov pomočnik Tomaž Barada, ter štirje trenerji Igor Hudales, Emil Benko, Stane Rozman in Alojz Miklavčič,  ter sodniki Tončka Kaluža in Ivo Vodopivec, ki je tudi generalni sekretar KBZS, ter tiskovni predstavnik Slavko Majkić. Vodja odprave je bil sam predsednik Kickboxing Zveze Slovenije Vladimir Sitar. Na SP se je tekmovalo v semi (pol), light (lahki) in full contactu (polni kontakt), glasbenih formah in v K-1 pravilih, ter low kicku, kjer pa letos nismo imeli tekmovalcev, kar pa se bo v bližnji prihodnosti sigurno spremenilo. Že v torek 22.09. so se začeli takoj po otvoritveni slovesnosti kvalifikacijski boji, ki so trajali do četrtka. Petek in sobota pa sta bila rezervirana za 1/2 finale in finalne borbe saj je bilo skoraj v vsaki kategoriji od 12 do 30 in več prijavljenih tekmovalcev, tako, da je bilo potrebno zmagati kar nekaj borb, da so prišli do zaključnih bojev za medalje. To seveda ni lahko saj je bila resnično prisotna vsa svetovna elita in na takih tekmovanjih ni slabih tekmovalcev ali podarjenih borb. Po napornih petih dneh tekmovanja so Slovenci osvojili kar 16 medalj, kar je mo po mnenju strokovnega vodstva in selektorja reprezentance Bojana Korošce nad pričakovanji in smo lahko izjemno zadovoljni, da imamo podmladek v samem svetovnem vrhu in bodo lahko v nekaj letih dosegali podobne rezultate tudi v članski konkurenci. Pol finalne in finalne borbe so se odvijale v petek 25. in soboto 26. septembra. ko je bilo zelo vroče v dvorani tudi med našimi navijači med katerimi so bili mnogi starši, ki so prišli iz Slovenije podpreti svoje junake. Na koncu smo osvojili odličnih 14 medalj in sicer so svetovni prvaki postali v glasbenih formah trdi stil z orožjem ml.kadetinje 10-12 let Nikolina Ana Majkić (Postojna), Urška Trdin (Maribor) v light contactu med st.kadetinje do 69kg in Sven Šinček (Maribor) st.kadeti light contact do 57kg, podprvaki pa so postali Eva Bartelme (Zagorje) ml.kadetinje do 10-12 let v glasbenih formah trdi stil brez orožja, Jaka Hudales (Izola) st.kadeti v semi contactu do 63kg, Matej Brbre (Maribor) light contact st.kadeti do 69kg, Andrej Šinjur (Maribor) light contact mladinci do 57kg,  tretja mesta in bronaste medalje pa so osvojili  Tilen Abraham (Ptuj) semi contact st.kadeti nad 69kg, Dijana Blešič (Ljubljana) light contact st.kadeti nad 70kg, Melinda Ramadani (Zagorje) semi contact st.kadeti do 46kg, Maruša Izlakar (Izlake) semi contact st.kadetinje do 50kg, Rok Vrtačnik (Izlake) semi contact  st.kadeti do 47kg, Tilen Zajc (Izlake) mladinci semi contact do 69kg in na koncu je tudi mladinska ekipa v sestavi Tilen Zajc, Nejc Taškar, Aljaž Benko in Tina Koder osvojila odlično 3.mesto.