forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#17 20.01.2011 11:58:54

nestor
Črni rang
Registriran: 26.05.2006
Objav: 647

Re: Funkcionalni trening!

Nesto. Saj nič ne rabiš. In ti tudi ne pomaga, če imaš vse. Odvisno je kaj narediš s tem, kar imaš.

sej to sem hotel povedat.

Če hoče pa imet vsestransko funkcionalno telo... pa žal ne.

? Kak ne? Razloži mi kako ne morem delati doma istih stvari kot jih delate vi tam? Kompleksne vaje z utežmi, potem olimpijske vaje + intervalni šprinti, daljši teki, kolebnica, vaje z lastno težo, pliometrične vaje,hej sekanje drv!(še nekaj pametnega vmes nardiš), in še bi lahko našteval.

Sej zastopim, da  bi radi, da vam biznis uspe, sam meni se zameri, ko se s temi starimi metodoma treniranja prodat kao revolucionarni trenining. Se vid, da je bodybuilding nardil veliko škode na področju športnega treniranja.

Odsoten

 

#18 20.01.2011 13:05:40

Addon
VIJOLIČNI rang [IIII]
Registriran: 14.01.2010
Objav: 92

Re: Funkcionalni trening!

Se popolnoma strinjam z Nestorjem.
Torej vse borilne legende in športne legende, ki niso poznale crossfita, niso imele funkcionalnega telesa? Vzameš kramp pa narediš 5 metrov dolg jarek al pa kubik drv nasekaš. To je funkcionalni trening.


When the pin is removed, Mr. Grenade is no longer your friend.

Odsoten

 

#19 20.01.2011 14:50:09

peckop1234567
RJAVI rang [II ]
Od: Ruse,Maribor,Slovenija
Registriran: 29.11.2009
Objav: 233
Spletna stran

Re: Funkcionalni trening!

bruce lee je tudi hodil na CF!


http://prize-x.com/index.php?option=com … ZEX-PECKOP

Don T Start No Shit, Won T Be No Shi

Odsoten

 

#20 20.01.2011 15:34:08

Xzamiel
VIJOLIČNI rang [II ]
Od: SI/LJ
Registriran: 01.10.2008
Objav: 55
Spletna stran

Re: Funkcionalni trening!

Nestor, načeloma lahko seveda.

Naredi program vaj en teden za nekoga, ki hodi 4x tedensko in točno napiši kaj moraš pri kateri paziti in zakaj je katera poudarjeno dobra itd.

Addon, itak, da so imeli funkcionalno telo, do neke meje saj. V boksu so se začel npr z utežmi konkretno igrat šele v 80/90ih letih in ugotovili, da jim ob pravilni rabi lahko pomaga pri samem boksu. Pa so bili odlični boksarji pred tem že. In verjemi, da če vzameš športnika iz 80ih let in ga postaviš v sedanjost, bi bil zdaj z boljšim razumevanjem in metodami treniranja boljši.

To, da lahko vse sam narediš, do neke meje velja. Tako kot se lahko naučiš boksat preko youtube videov, brcat prav tako. BJJ se tudi komot naučiš preko videov. Brat ti drži fokuserje in te popravlja. Vrečo kupiš in jo imaš doma, itd. Štekate?

Teoretično se vse da, do neke meje. Osnovne. Čez to mejo, je pa hitreje/lažje/bolj učinkovito, če si v klubu, če si okrog takih ljudi, če imaš nekega trenerja, ki te ima pod drobnogledom. A se razumemo? hitreje, lažje/bolj učinkovito. Nisem rekel nemogoče. Velika razlika.

Mi je pa vedno hecno kako se kakšni najdejo, ki so tako proti CF brez neke podlage.  Kot, da se počutijo ogrožene, ne vem? Zakaj potem nekdo tak, ki sam sam vse dela in se ima za zelo fit človeka vsestransko gledano itd, naj pride na kakšen CF, bomo naredil kakšen ORTO trening pa bomo videli. Čist prijateljsko smile.

In dejansko je sramotno, da se ljudje tako obrambno odzivajo na povabilo, na nek center, klub, kakorkol.. sami pa niso še nikol stopili v kakšnega. Isti štos je, če bi nekdo, ki nobeno BV ne trenira.. rekel, da je vse skupaj brezveze, ker se itak sam učijo tepst drug drugega in so vsi pretepači. Ni pa nikol niti gledal kakšnega treninga, kaj šele treniral.

Spoštujem vsako mnenje in vsakomur svoje, sem tudi rekel svoje mnenje.. povedal, da se načeloma lahko sam počne, sem kar nekaj časa sam telovadil po podobnem principu in mi je ustrezal pa je vseeno razlika odkar delam CF kot CF. Pa nimam nič od tega, da bi jaz z reklamo tu ali kje drugje dobil, zaslužil. Jaz sem samo navadna stranka, če tako rečem smile.


It’s hard to beat a person who never gives up.

Patience shall be my song.

Odsoten

 

#21 21.01.2011 09:36:05

Addon
VIJOLIČNI rang [IIII]
Registriran: 14.01.2010
Objav: 92

Re: Funkcionalni trening!

Xzamiel mene samo ena stvar moti.
Da se nekdo spomni da bo vzel nekaj vaj, jih zapakiral v paket, na njega dal nalepko z imenom in potem to oglaševal kot da je to najboljša možna vadba. Nekaj let nazaj je bilo isto z Billy Banksom. Najboljša možna vadba oh in sploh. Kdo to sploh še dela?
Crossfit je samo skupek vaj, ki jih športniki oziroma vojaki uporabljajo že desetletja če ne stoletja. Tu ni nič novega.
Tako da mislim, da mi boš težko v glavo vbil, da je to najboljša vadba. V najboljšem primeru da je to eden koncept best practise.


When the pin is removed, Mr. Grenade is no longer your friend.

Odsoten

 

#22 21.01.2011 11:39:52

nestor
Črni rang
Registriran: 26.05.2006
Objav: 647

Re: Funkcionalni trening!

+1 Addon, to dejansko tudi mene "moti", čeprav nimam nič proti, če dejansko spravi ljudi k treniranju.

Naredi program vaj en teden za nekoga, ki hodi 4x tedensko in točno napiši kaj moraš pri kateri paziti in zakaj je katera poudarjeno dobra itd.

Zakaj bi delal generčino vadbo za nekoga, ko smo pa ljudje tako različni? Js vem kaj mojemu telesu paše. Nisem kvalificiran trener, js samo poslušam svoje telo.

In dejansko je sramotno, da se ljudje tako obrambno odzivajo na povabilo, na nek center, klub, kakorkol.. sami pa niso še nikol stopili v kakšnega. Isti štos je, če bi nekdo, ki nobeno BV ne trenira.. rekel, da je vse skupaj brezveze, ker se itak sam učijo tepst drug drugega in so vsi pretepači. Ni pa nikol niti gledal kakšnega treninga, kaj šele treniral.

Niti ne, predvsem mogoče nisi dojel zakaj se ljudje tako odzivajo. Nobeden ni rekel, da je brezveze trenirat.

Zadnjič urejal nestor (21.01.2011 11:41:19)

Odsoten

 

#23 21.01.2011 13:08:22

Xzamiel
VIJOLIČNI rang [II ]
Od: SI/LJ
Registriran: 01.10.2008
Objav: 55
Spletna stran

Re: Funkcionalni trening!

Addon.

Imaš weightlifting pa powerlifting. Pri obeh zadevah se  dvigujejo stvari. Kaj je razlika? No, CF je lahko tudi skupen podobnih vaj in tako dalje, koncept, kako pri prvih dveh omenjenih, je drugačen in cilj drug. Torej.

Veliko športov dela podobnega vaje z drugačnim konceptom v glavi in drugimi cilji v glavi, minimalne razlike.

Uglavnem, vsem veliko dobrih treningov, ni moj namen se kregat ali prepričevat. Če bo koga zanimal, bo že prišel pogledat pa saj videl na lastne oči smile. Teorija je vedno lahka.

lp


It’s hard to beat a person who never gives up.

Patience shall be my song.

Odsoten

 

#24 26.01.2011 15:40:26

mozer
BELI rang [III ]
Registriran: 03.01.2011
Objav: 4

Re: Funkcionalni trening!

Glede na to, da so se razprave na forumih kar razplamtele, smo se odločili, da pripravimo prav posebno ponudbo za vas (tudi vse skeptike) in sicer 50% popust na vse mesečne pakete t.i. cross-fita.

Posebna ponudba:
Za VSE nove člane, prvi mesec paket “ZA pogumne” za SAMO 40 EUR!

Prvi obisk je brezplačen (demonstracija treninga).
Popust za študente je 10%.
Popust za skupine med 3-5 je 10%.

Letna članarina je 10 EUR. Vsi člani prejmejo tudi osebni dnevnik za spremljanje svojega napredka.

Posebni paketi:
»Za sramežljive«: 1 obisk na teden/mesec 60 EUR (akcija -50%=30 EUR)
»Za prepričane«: 2 obiska na teden/mesec 70 EUR (akcija -50%=35 EUR)
»Za pogumne«: 4 obiski na teden/mesec 80 EUR(akcija -50%=40 EUR)

Več informacija na tel.: 041540462 Primož

Odsoten

 

Noga deske