forum.MMA.si

Forumi za borilne veščine, športe, tekmovanja in ostalo v svetu borcev

Nisi prijavljen!

#1 15.04.2012 19:28:31

tae
BELI rang [III ]
Registriran: 24.02.2010
Objav: 21

TAMESHIWARI

Živjo!

Čeprav sem se na vaš forum nekoč nekdaj (že dolgo tega) registriral, se počutim kot novinec med vami in hkrati "povratnik" v borilnih veščinah. Po prebiranjih sem opazil, da vas večina zanimajo borilni športi (ring) in ne borilne veščine, vseeno pa upam, da bom med vami našel tudi sebi podobne. Dovolj uvoda.

Zanima me, če se je že kdo med vami ukvarjal s TAMESHIWARI-jem (= tehnika lomljenja trdih predmetov s pomočjo različnih udarcev)? Za začetek me zanimajo vaše lastne izkušnje.

Ali v Sloveniji obstaja tekmovanje v lomljenju trdih predmetov z udarci?

Hvala za vaše odgovore in povratne informacije.

Odsoten

#2 16.04.2012 19:36:04

armagedon
BELI rang [IIII]
Registriran: 05.01.2012
Objav: 29

Re: TAMESHIWARI

Ola.. Taekwondo ima tekmovanja v lomeljenju dil. Mislim, da se jim reče test moči in specialna tehnika.  V testu moči moraš razbiti čim več dil, pri specialni tehniki pa lomiš bol tenke deske sam so postavljene na določeno višino oz. daljavo. Na youtubu imaš par posnetkov. Osebno pa ne poznam nobenih drugih tekmovanj v tej disciplini pri nas.
Če si preveč not v tem lomljenju dil, z leti lahko pride do poškodb zapestja oz. členkov. Mislim da se temu reče kalcinacija in je zato vse manj givljivo. Drugač pa sam naprej smile

Odsoten

#3 16.04.2012 20:06:51

tae
BELI rang [III ]

Armagedon, hvala za tvoj odgovor. Morda sem se v prvem postu malo nerodno in nerazločno izrazil. Pravzaprav nisem spraševal kaj je to, ker sem s slednjim sam dobro seznanjen. Na taekwondo polaganjih in tudi na lastnih treningih sem zlomil veliko desk (to je bil včasih moj hobi smile) Tudi tekmoval sem v tem, vendar na Hrvaškem.

Mene bolj zanima, če v Sloveniji obstajajo tekmovanja v lomljenju desk ali drugih trdih predmetov (morda se mi javi kdo iz ITF tae-kwon-do ja).

Kaj pa vi, karateisti, taekwondoisti in ostali borci, ste se že kdaj preizkusili v tem in kakšne so vaše izkušnje?

Armagedon pravi:
Če si preveč not v tem lomljenju dil, z leti lahko pride do poškodb zapestja oz. členkov. Mislim da se temu reče kalcinacija in je zato vse manj givljivo.

S tem se pa nebi strinjal. Predno se lotiš lomljenja s kateremkoli udarcem, moraš slednjega dobro natrenirati najprej v prazno, nato v cilj. Ko si prepričan v svoj udarec tako glede hitrosti, moči, natančnosti in psihične pripravljenosti, takrat se lotiš pravega testa. Ob pravilnem udarjanju do poškodb težko pride, še posebej, če gre sila udarca naprej (in se ne odbije nazaj). Zapestje mora biti ob udarcih vedno popolnoma ravno. Kar se tiče členkov pa je tako: ob vsakem udarcu (manjša poškodba), telo na tist del "pošlje" kalcij, zato členek trenutno zateče, kasneje pa postane trši. Tako se ti členki utrdijo in te ob nadaljnih lomljenjih vedno manj boli (zato tudi so pri borilnih veščinah priporočljive sklece na pesteh).

Odsoten

#4 17.04.2012 12:59:14

Chuck Brown
nerangiran
Registriran: 15.04.2012
Objav: 1

Very interesting post - Might be old new, but it was new to me.

anemometer

Zadnjič urejal Chuck Brown (23.04.2012 06:34:28)

Odsoten

#5 19.04.2012 21:55:59

tae
BELI rang [III ]

Vidim, da je administrator malo počistil "govno" - pohvalno. tummenupp

Odsoten

#6 20.03.2017 20:52:59

tae
BELI rang [III ]

Vidim, da sem že 7 let nazaj tu nekaj objavil. Me zanima ali je ta forum postal že kaj bolj odziven. Ali se še kaj dogaja ali je že vse zamrlo?

Odsoten

Noga deske