forum.MMA.si

Forumi za borilne veščine, športe, tekmovanja in ostalo v svetu borcev

Nisi prijavljen!

#1 06.04.2013 13:10:03

Ulikses
MODRI rang [ ]
Registriran: 18.04.2010
Objav: 45

Psihološka priprava MMA borcev

Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo kaj informacij glede psihološke priprave MMA borcev? A je to sploh aktualno v MMA svetu? V drugih športih je to glavni hype zadnjhi 10 let.

Kako je s tem v Sloveniji? A borci dajo kaj na psih. pripravo?

Odsoten

#2 04.05.2016 20:11:08

Puščavar
nerangiran
Registriran: 22.04.2016
Objav: 1

Re: Psihološka priprava MMA borcev

Tudi pri MMA je dobra psihološka priprava zelo pomembna, saj se s tem povečajo sposobnoti borca. Znanstveno je dokazano da psiha vpliva tudi na moč in vzdržljivost med borbo. Sam sem videl ko so MMA borcu merili udarec. Prvi udarec je bil brez priprav, pred drugim udarcem so dali borcu adrenalinsko injekcijo pri kateri je bil udarec 15% močnejši, za tretji udarec si je borec dvignil psiho in naredil 60% močnejši udarec od prvega. Prav tako je pri vzržljivosti, saj bo borec pod psiho veliko bol trpežen, ker ne bo čutil toliko bolečine.

Odsoten

#3 06.04.2017 20:01:14

tae
BELI rang [III ]
Registriran: 24.02.2010
Objav: 21

Re: Psihološka priprava MMA borcev

Dvigam staro temo, da malo oživim forum. Jaz ne poznam direktno MMA športa, vseeno pa menim, da je psihološka priprava pomembna prav pri vseh športih. Kako se je kdo loteva, ali temu daje kaj poudarka, ali to dejansko kaj vpliva pa je druga pesem. Na rekreativni ravni mislim, da ni potrebna, razen če ima nekdo strašno tremo, na bolj profesionalni ravni, kjer so vsi tekmovalci že fizično dobro pripravljeni (sicer verjetno niti nebi šli na tekmovanje), pa morda na koncu lahko odloči ravno psihološka priprava. Verjeli ali ne, vendar potrebuješ določeno zrelost tudi za zmagovati.

Odsoten

Noga deske