forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 12.08.2015 22:07:46

Fajter1
BELI rang [I ]
Registriran: 12.08.2015
Objav: 2

Judo vs ju jitsu

Zdravo.

Sem nov na forumu zato se ne znajdem najbolje.
Torej... kaj priporocate amaterju, ki vstopa v svet borilnih veščin judo ali ju jitsu? Ti dve veščini sta mi nekako najbolj všeč ampak ne vem za katero bi se odločil. Kaj so prednosti in slabosti obeh. Sicer vem, da v kakšnem uličnem pretepu to ne bi koristilo me pa vseeno še zanima uporabnost katere od teh dveh v samoobrambi.

Lp Rok

Odsoten

 

#2 20.08.2015 14:43:15

boriszip
VIJOLIČNI rang [III ]
Registriran: 13.12.2008
Objav: 72

Re: Judo vs ju jitsu

Živjo,

Kar boš začel trenirati je boljše kot sedet doma smile

Prvo Judo - večinoma je to športna veščina. Načelno ni udarcev in po letih treninga se znajdeš na ulici brez problema. Poglej na net kaj dela bivša judoistka v ringu MMA Ronda Rousey.

Jiu Jitsu   -  ločiti moraš med japonsko tradicionalno veščino in brazilskim stilom

                  Japonska veščina je kombinacija udarcev, metov in vzvodov
                  BJJ pa je fantastična veščina pretežno na tleh - to je osnova za MMA


Moj nasvet prvo izberi nekaj klubov in pojdi na vse treninge in boš dobil občutek kakšno ozračje je v klubu in se boš lažje odločil. Ko boš treniral par let se ne boš pretepal po ulici, ker boš zrasel v pravega borca.

LP

Odsoten

 

#3 25.08.2015 18:32:25

Fajter1
BELI rang [I ]
Registriran: 12.08.2015
Objav: 2

Re: Judo vs ju jitsu

Hvala za odgovor. Sem tudi sam spoznal, da ni vse odvisno od borilne veščine, ampak tudi od kluba, sotekmovalcev, ipd.
Ja v mislih sem imel japonski ju jitsu. smile
Se mi zdi kar dobra kombinacina udarcev, metov ter vzvodov.. Nisem pa mislil, da bi s tem, ko nekaj treniram postal kakšen pretepač, ampak zgolj za kakšno obrambo. smile
Še enkrat hvala za nasvet!

Odsoten

 

Noga deske