Arhiv Novic Novosti

Kickboxing svetovni pokal "15. BEST FIGHTER" - rezultati

Na letošnjem Svetovnem pokalu v Kickboxingu, ki je potekal pretekli vikend v Riminiju, je slovenska reprezentanca osvojila kar 32 medalj., kar je svojevrsten rekord (lani 28 medalj). Svetovni pokal, znan tudi pod imenom »15. BEST FIGHTER«. se je odvijalo disciplinah semi, light in full contact ter low-kick, kot tudi v vseh zvrsteh glasbenih form. Na tem prestižnem tekmovanju, katerega se je udeležilo 1890 tekmovalcev iz 28 držav, je slovenska izbrana vrsta sodelovala s 54 tekmovalci ...

Kickboxing svetovni pokal "15. BEST FIGHTER" - rezultatiMed 04. in 06. 06. 2010 se je v italijanskem mestu Rimini, v organizaciji Yama-Arashi kluba iz Piacenze in italijanske kickboxing zveze ter svetovnega kickboxing združenja WAKO, odvijal že tradicionalni Svetovni pokal, znan tudi pod imenom »15. BEST FIGHTER«. Na tem prestižnem tekmovanju, na katerem je sodelovalo 1890 tekmovalcev iz 28 držav, je sodelovala tudi slovenska izbrana vrsta s 54 tekmovalci. Pokazalo se je, da je bil izbor tekmovalcev v reprezentanco pravilen in strokovno opravljen, saj je bilo osvojenih kar 32 medalj.

V disciplini semi contact je bilo osvojeno 13 medalj in sicer:

1. mesto med SK - 63 kg, Jaka HUDALES,
2. mesto, med SK -47 kg, Rok GREGORIČ, med SK + 69 kg Tilen ABRAHAM in ML -69 kg

3. mesto, med člani – 84 kg Tomo KOLOŠA in med člani – 94 kg Mario KAJKIČ

V nastopu glasbenih form, mehki stil z orožjem (wudang speer) je bilo osvojeno :

3. mesto med člani, Slavko MAJKIČ

Doseženi rezultati so pokazatelj, da slovenski kickboxing ne zaostaja za nekaterimi »športno« bolj razvitimi državami ter da je še vedno na poti, ki vodi k uspehu, upoštevajoč sedanji način dela in strmenju po še vedno boljšem načinu dela s tekmovalci ter izobraževanju trenerjev. Najbolj razveseljivo pa je, da so k temu uspehu, k skupnemu številu osvojenih medalj, še največ doprinesli mladi tekmovalci, to je generacija katera »šele prihaja«. Nastop naših tekmovalcev je tudi odličen pokazatelj njihove trenutne pripravljenosti, ki bo služil predvsem za analizo in nadaljnje delo z njimi v klubih, saj nekatere čaka v jesenskem obdobju nastop na kadetsko-juniorskem Svetovnem prvenstvu ter na članskem Evropsko prvenstvu.