forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#17 05.10.2007 15:44:32

Shinto
MODRI rang [III ]
Registriran: 01.10.2007
Objav: 22

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Poglej ves čas govorim o poškodbah... a si opazil, da ima vsak drugi povito zapestje????? in še enkrat, tudi pri nas je dovoljeno udariti z golo pestjo, vendar filozofija uči, da to ni zdravo za izvajalca samega........ mogoče sem se sam narobe izrazil... ko sem vprašal tako neumno... dejansko danes obstaja že vse mogoče... z zagotovostjo pa lahko trdim, da veščine, ki imajo tradicijo (kickboks, mautay, boks, savate, fullkontakt...) in ki uporabljajo udarce z pestjo zelo dobro vedo o čem govorim in ne nosijo badaž ter rokavic samo zaradi okrasa...
Seveda danes se je nekdo oblekel v kopalke, nataknil lakaste rdeče škorne in to je veščina, jutri pa se bo nekdo zmislil kaj drugega....

ZDAJ PA BISVO VSEGA; VIDIM DA SEM ŽE PREVEČ SPROVOCIRAL::::::  filozofija RSR govori o tem, da ni važno kaj treniraš, karkoli, samo da treniraš, kajti treningi borilnih veščin ti dajo samozavest in motivacijo, katara pa je ključnega pomena za preživetje v konfliktu, dlje ko treniraš, večja je motivacija (po domače večje je srce)... temu mnenju se pridružujem tudi sam, trening, trening, trening in še enkrat trening.... razlika med veščinami je le v tem, da moraš v nekatere vložiti več v nekatere pa manj truda, da prideš do uspeha... dobro pa je vse kar deluje tudi to v rdečih škornjih, da se razumemo.......

Odsoten

 

#18 05.10.2007 16:09:09

Yaksha
RJAVI rang [III ]
Od: Kras
Registriran: 29.06.2006
Objav: 365
Spletna stran

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Se strinjam s tistim kar si napisal. Samo sem zelel dati pike na "I" glede borilnih sportov v ringu brez rokavic. Samo to.

Drugace pa mene se zelo tezko sprovocira, verjemi wink


RESPECT YOURSELF AND YOUR OPPONENT!!! by nubo11
ยัคชา ทีมต่อสู้ - มวยไทย

http://www.yaksha.si

Odsoten

 

#19 05.10.2007 17:45:06

Shinto
MODRI rang [III ]
Registriran: 01.10.2007
Objav: 22

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Brez zamere...

Odsoten

 

#20 05.10.2007 18:08:25

dogzilla
RJAVI rang [II ]
Registriran: 02.03.2007
Objav: 239

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

pancrace se mi zdi da je to Pankration? grska borilna wscina ki vsbuje wrestling in udarce, skor kot mma?? al je to b.v drugega izvora?


R.I.P. my dear MOTHER (1965-2004)

Odsoten

 

#21 05.10.2007 19:12:01

Yaksha
RJAVI rang [III ]
Od: Kras
Registriran: 29.06.2006
Objav: 365
Spletna stran

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Pankration je grskega izvora (grsko pankration, pan = vse in kratos = moc) in je bil prisoten na olimpijskih igrah.
776 a.c. - 1° Olimpijade
648 a.c. - ukljucijo Pankration v program olimpijskih iger
200 a.c. - ukljucijo Pankration tudi za mladince

Zanimivo pa je da so borci tekmovali goli, da so se borili do predaje nasprotnika ali smrti. Lahko so uporabljali katere koli tehnike, rokoborba, udarci, zlomi prstov in tudi ugrizi.


"Moderni" sporti, ki izvirajo od pankration so rokoborba in valetudo. Pankration in pancrase nista v sorodstvu, ce se tako rece.


RESPECT YOURSELF AND YOUR OPPONENT!!! by nubo11
ยัคชา ทีมต่อสู้ - มวยไทย

http://www.yaksha.si

Odsoten

 

#22 05.10.2007 20:07:57

dogzilla
RJAVI rang [II ]
Registriran: 02.03.2007
Objav: 239

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

sej to me j zanimal k nism vedu


R.I.P. my dear MOTHER (1965-2004)

Odsoten

 

#23 06.10.2007 07:38:37

almighty
RJAVI rang [I ]
Registriran: 27.04.2006
Objav: 165

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

shinto,sam a ni premal dvakrat na tedn trening,za tako zahtevno borilno vescino,v katero moras vlozit dost truda in casa,da se pozna napredek-predvidevam ,da tisti ki trenirajo u kocevju,se ne vozijo v lj na treninge,ali pa se motim..?
mogoce pa bi blo zanimivo da bi kaksen frej termin nardil mma al pa kej tazga-samo predlog

lp

Odsoten

 

#24 06.10.2007 09:01:00

Shinto
MODRI rang [III ]
Registriran: 01.10.2007
Objav: 22

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Tisti ki razmišljajo tako kot ti ne samo da se vozijo tudi v Ljubljano (seveda, to ni težko, saj celo Kočevje tako ali tako, z mano vred dela v Ljubljani - treningi pa so ob 16.30 ravno iz razloga da po službi ne čakaš predolg v LJ), temveč imajo treninge tudi čez vikend, saj imamo v Kočevju svoj in ne najet dojo, torej 24 ur na dan na razpolago, tako da lahko treniraš kadarkoli....

Je pa tu še en problem, ker gre za druščino, ki se ukvarja z varovanjem oseb (to smo mi;:  http://www.ibs-varovanje.si, http://www.ibaslovenia.com/...) imamo vsega preveč... borilne veščine oziroma CQB je pri nas le ena izmed šestih veščin, ki jo je potrebno trenirati... strelanje, taktično spremstvo, taktična vožnja....)

Samo mogoče se nismo razumeli.... trenig, trening in še enkrat trenig.... to pomeni, večjo motivacijo, večje srce, vedno si boljši.... vendar pa v kolikor upoštevaš da je filozofija mednarodne šole IBA (telesni stražarji) - torej šole, ki za borilne veščine uporablja Ryoi shinto ryu, naslednja KISS (keep seample and stupid).. potem moraš vedeti da delamo veščino, ki ni komplicirana, ni se je težko naučiti in je prilagodljiva vsakemu..
Še enkrat tudi če bi delal samo enkrat na teden, bi bilo v osnovi dovolj za nujne porebe (ker ne gre za vrhunski šport, teveč za uporabo pri delu), vendar pa je res, da če to počneš vsak dan, da si neprimerno boljši... pri nas nikogar v nič ne silimo, od posameznika je odvisno koliko hoče napredovati..

Še to iz tega razloga, RSR ne pozna klasičnih pasovnih polaganj, torej nekaj se naučiš (program) položiš pas in potem tudi če vse to pozabiš.... Pri nas se posameznikov napredek spremlja skozi celo leto... na Taikaju (to je enkrat letno mednarodni seminar), pa se ti na predlog tvojega trenerja, ki te je spremljal skozi celo leto, s strani vseh tam prisotnih mojstrov podeli naziv, seveda pod pogojem, da si v tistih dveh dne torej 20 urah treninga skupaj pokazal znanje, za katerega tvoj trener trdi, da ga imaš.... če ne pa več sreče prihodnjič.... pa še to na Taikaju so tehnike vsako leto nove, torej delaš nakaj kar čez leto nisi treneriral in tu se dejansko pokaže koliko si napredovallllll...

Odsoten

 

#25 06.10.2007 10:27:08

KATANA
Črni rang
Od: Postojna
Registriran: 02.08.2007
Objav: 720
Spletna stran

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Shinto če lahko prosim malo več poveš o treningih za bodyguarda. Kot sem uspel razumet vsi,ki trenirate v vašem klubu ste vglavnem iz policije ,vojske,varovalnih služb itd... ? Ali so tudi ljudje ,ki niso iz teh poklicov? Na kakšen način lahko postaneš član tega združenja bodyguardov in na kakšen način v bistvu postaneš bodyguard? Mislim,da je zelo zanimiva tema in da je Slovenija zelo napredovala v zadnjih 15 letih na tem področju. Ali je mogoče pogoj ,da treniraš pr vas ,da postaneš član tega združenja ali pa lahko prideš iz katerikoli kluba oz. veščine itd... Majčken me zanima to.
Pred leti smo v mojem matičnem klubu usposabljali skupino bodygardov iz Kranja (sam sem pozabu ime),kjer so fantje naredili licenco za bodyguarde v ZDA pri neki amerški org. ali celo FBI-ju.Nisem čist siguren no. Seveda so se usposabljali v klasičnem jiu jutsu in pa Jeet Kune Do-ju.

Lp
KATANA big_smile

Zadnjič urejal KATANA (06.10.2007 15:51:04)


...borec je človek,ki je dosegel ravnotežje med občutkom
   strahu,da je človek in občutkom ponosa,ker je človek...
 
www.ka-te-slo.blogspot.com, www.katanateamslo.blogspot.com , www.katanatati.blogspot.com

Odsoten

 

#26 06.10.2007 16:21:58

almighty
RJAVI rang [I ]
Registriran: 27.04.2006
Objav: 165

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Shinto je napisal:

Tisti ki razmišljajo tako kot ti ne samo da se vozijo tudi v Ljubljano (seveda, to ni težko, saj celo Kočevje tako ali tako, z mano vred dela v Ljubljani - treningi pa so ob 16.30 ravno iz razloga da po službi ne čakaš predolg v LJ), temveč imajo treninge tudi čez vikend, saj imamo v Kočevju svoj in ne najet dojo, torej 24 ur na dan na razpolago, tako da lahko treniraš kadarkoli....

ja ce je volja,vstrajnost in veselje , ni problema it mal dlje....tud sam se vozm 30km dalec na trening,pa mi ni problem,kokr pa sam pravis -trening,trening in se enkrat trening

Odsoten

 

#27 07.10.2007 01:03:56

BANE
VIJOLIČNI rang [III ]
Registriran: 03.10.2007
Objav: 75

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Ne ne nismo vsi teh poklicov za nekatere je to rekreacija drugi pa se zadeve lotijo bolj profesionalno.Bistvo je, da ti nekateri gibi pridejo v kri.
Ce bi se pripravljal na kako večje tekmovanje bi pac moral toliko vec trenirati.
Najbolj pomembno je presoditi nasprotnika in mu omogociti napad, ki ga znas obvladati.V ta namen imamo seminarje z ucitelji drugih vescin in tako preucujemo mozne napade.

Ampak v realni borbi se zacne vecina bojev z prerivanjem, v guzvi ali pa te hoce nekdo zagrabiti ali kaj podobnega in v takih situacijah zlozis cloveka se preden se zave kaj se je zgodilo. In tudi nisi napaden profesionalno.

Saj poznate zgodbe o redarjih ki so razbili, pohabili ali celo ubili kakega malo preglasnega najstnika.
Pri tej vescini imas moznost narediti vecino tehnik do faze, ko je nasprotnik likvidiran pa ni poskodovan nato pa se lahko mirno odlocis ali ga bos samo odpeljal ven ali mu bos pa kaj polomil.

Nikjer pa ne moras biti cez noc ubica se pa lahko naucis zelo uporabnih tehnik samoobrambe.
Mam kolega, ki je zelo dober kick boxer pa zmrzne pri preprostih prijemih pri katerih bi jaz sponteno reagiral.
Je pa res, da bi me verjetno v ringu sesul a kot smo ze rekli mi ne treniramo za ring ampak za realnost kjer bi se mu jaz nastavil za kick v glavo in ga prestregel (z malo srece) Ter ga zrusil. Zanimiva plat zgodbe je to, da ga jaz sploh nebi poskodoval (razen ce bi nerodno padel) na tleh, tisti dve sekundi, ki jih jaz potrebujem za nadaljno ukrepanje bi se on zvijal zaradi bolecin v stegnu.

Nocem se delati mocnega in pogumnega samo moj pogled na vescino opisujem, na vescino, ki je prevzela mene in se mnoge. Se pa strinjam, da je 2x tedensko premalo, da bi postal ninja grem pa z veseljem enkrat na teden tudi na trening kick boxa, da ne pozabim kako ucinkovita znata biti stara dobra pest in brca.

Zadnjič urejal BANE (07.10.2007 01:09:47)

Odsoten

 

#28 13.10.2007 22:09:43

MMA MIKE
RJAVI rang [III ]
Registriran: 11.06.2007
Objav: 326

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

hmm zanimivo


Empty your mind, be formless, Shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crash. Be water my friend.

Odsoten

 

#29 23.10.2007 00:38:59

k0nfabulator
BELI rang [IIII]
Registriran: 21.10.2007
Objav: 5

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Izmed vsega kar sem v intenzivne brskanju zadnja 2 tedna izvedel o borilnih veščinah mi je tale  zvrst JJ še najbolj všeč.

Zanima me ali je možen iogled treninga in morebitna kasnejša pridružitev starejšim začetnikom?

LP

Odsoten

 

#30 23.10.2007 23:10:48

Shinto
MODRI rang [III ]
Registriran: 01.10.2007
Objav: 22

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Vabljen... trening je jutri  (sreda 24.10.2007) ob 16.30 uri na Pokopališki 35 v LJ...,

Odsoten

 

#31 26.10.2007 13:16:12

k0nfabulator
BELI rang [IIII]
Registriran: 21.10.2007
Objav: 5

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Imam eno vprašanje, a še kje v LJ kaka vaša podružnica z kasnejšimi termini ? smile Žal so vaši treningi nezdružljivi z šolskimi obveznostmi.

LP

Odsoten

 

#32 26.10.2007 17:16:35

Shinto
MODRI rang [III ]
Registriran: 01.10.2007
Objav: 22

Re: Šola JUJUTSA - Ryoi shinto ryu

Na žalost zaenkrat ne... nismo dobili drugega termina (telovadnica z tatamijem)...., drugi termin, ki nam je bil tu na voljo je šele ob 21.00 uri... kar pa je za tiste, ki niso iz LJ precej pozno...
potrudili pa se bomo, da v prihodnosti dobimo termin tam med 18.00 in 20.00 uro... Spremljaj našo internet stran, kjer bomo urnik treningov sproti ažurirali...

Odsoten

 

Noga deske