forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#33 05.09.2007 14:56:51

JSF
Črni rang
Registriran: 05.03.2006
Objav: 693
Spletna stran

Re: Le parkour+Tricking

ma folk vi ste ludi zakon

Odsoten

 

#34 15.11.2007 09:28:08

J-kob
BELI rang [I ]
Registriran: 15.11.2007
Objav: 2

Re: Le parkour+Tricking

Lep pozdrav!

Ultimativna tricking stran, kjer imaš vse možne podatke o čemurkoli:

www.trickstutorials.com

Pkslo.net / Sicer Parkour stran, ampak imamo svoj tricking subforum:

www.pkslo.net

Slovenski Tricking Forum (deluje šele dober teden):

http://trickslo.freeforums.org/

Tu pa še moj primer tricka imenovanega Slanted Gainer (Posneto 2 dni nazaj):

http://www.youtube.com/watch?v=ku9KopM_LEE


Drugače pa, Parkour treniram sedaj že približno leto dni, tricking pa okrog 4 mesece. Treniramo 2x na teden v GIBu (Telovadnica v Šiški).

Če slučajno to še kdo bere, da vam povem, da te stvari se izvajajo v Sloveniji, in smo ljudje, ki smo pri tem aktivni tummenupp

Odsoten

 

#35 15.11.2007 11:11:35

KATANA
Črni rang
Od: Postojna
Registriran: 02.08.2007
Objav: 720
Spletna stran

Re: Le parkour+Tricking

Zdravo J-kob ! Zanima me katere dneve in ure  imate treninge v Gib-u.Zelo bi se rad naučil kaj ,ker želim dodati Le parkour in ticking v galzbene forme z orožji in brez kakor delajo v tujini in je znano pod Extrem Martial Arts. Imam zelo mlade fante in dekleta ,ki že tekmujejo v musical forms a bi radi bili še boljši in mislim,da je to prava stvar in si vsi želijo probat in naučit se kaj.Mi smo že začel dodajat glazbenim formam enostavne gimnastične gibe pač tisto kar znamo kolo,prevali,enostavni skoki,visokinožni udarci itd... a za kaj več nimam ne znanja in tud mal sem že v letih.Drugače pa sem končal tudi prvi letnik fakultete za šport in mi je znanje gimnastike zelo prav prišla a je že kar nekaj časa minilo od takrat,tako da si želim obnovit znanje in seveda naučit še kaj več.Probal bomo zrihtat tudi malo večje blazine in tud mali kanvas drugače pa imamo čez celo telovadnico 2cm tatami puzzle in se lahko dela.

Lej če te zanima sodelovanje se lahko dobiva in vas pridem pogledat lahko pa se seveda ogasiš v Postojni v naši telovadnici,ki jo opremljamo samo za borilne veščine itd... Pošlji mi tud kakšen gsm,da te lahko pokličem OK

Jaz sem zelo navdušen nad tem in svaka vam čast in vejamem ,da se z trdim delom da doseč neverjetne rezultate (tud francoze ujet) in da človek v bistvu sploh ne pozna svojih meja in kaj je vse sposoben narediti.

Pa dobrodošel na forumu!!!

Lp
KATANA big_smile

Zadnjič urejal KATANA (15.11.2007 11:13:44)


...borec je človek,ki je dosegel ravnotežje med občutkom
   strahu,da je človek in občutkom ponosa,ker je človek...
 
www.ka-te-slo.blogspot.com, www.katanateamslo.blogspot.com , www.katanatati.blogspot.com

Odsoten

 

#36 15.11.2007 15:27:26

J-kob
BELI rang [I ]
Registriran: 15.11.2007
Objav: 2

Re: Le parkour+Tricking

Lep pozdrav!

Dobro se zavedam, kaj so x-ma, vem tudi kje se to uporablja, in tudi vem, da je tricking čezdalje bolj sestavni del kat v borilnih veščinah wink Je pa tudi logično, saj ima veliko najboljših svetovnih tricksterjev že dobro MA podlago (Anis Cheurfa, Sesshoumaru, etc...).

Glede Parkour mi sicer nekako ni jasno kako ga lahko vključujete v svoje točke, glede na to, da parkour ne vsebuje nikakršnih salt in akrobacij le čiste in hitre prehode čez objekte wink

Glede trickinga pa se strinjam, tudi sam imam prijatelja, ki je 3-kratni svetovni prvak v jazz baletu, sedaj pa ima svojo plesno skupino in tudi tam dostikrat vključi kakšne trike v nastop.

Za GIB ti pa težko rečem, kako in kaj, saj telovadnice nimamo najete (stane 50e na uro, tam nekje) ampak treniramo pod programom akrobatika, le da se z njimi samo ogrevamo potem pa sami delamo, ampak ne vem koliko časa nas bodo sploh še tolerirali, sploh če bomo vsakič pripeljali še koga novega (ker se je treba zavedati, da imajo oni svoj program, ki mu sledijo in je njihova dobra volja, da nas pustijo po svoje...nas pa je 5).

Za Postojno pa težko rečem, ker je to nekako...neugodno, sploh zato ker nisem iz LJ in imam do LJ veliko bližje kot pa do tja..sicer pa, Tricking je šport, ki se izvaja na travi in tudi na betonu in pa seveda na parterju. Na strani, ki sem jo zgoraj omenil (www.trickstutorials.com) pa imaš mnogo raznih tutorialov od strechinga, prehrane do nazornih prikazov, kako se naučiti kak trik in kako ga izvesti. Tudi sami smo začeli iz nič, večinoma na travi wink

Lp, Jaka.

Odsoten

 

#37 25.12.2007 19:19:34

MMA MIKE
RJAVI rang [III ]
Registriran: 11.06.2007
Objav: 326

Re: Le parkour+Tricking

applause

Zadnjič urejal MMA MIKE (25.12.2007 19:21:11)


Empty your mind, be formless, Shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crash. Be water my friend.

Odsoten

 

#38 05.02.2008 09:37:17

KATANA
Črni rang
Od: Postojna
Registriran: 02.08.2007
Objav: 720
Spletna stran

Re: Le parkour+Tricking

Zdravo

Ja res parkour bi težko izvajal z elementi borlinih veščin a vseeno jaz imam idejo kje bi se ga dalo uporabit v borilnih veščinah in bi izpadlo fenomanalno in graciozno. Recimo pri demonstracijah se lahko uporabi recimo, če več nasprotnikov napada in bi se lahko izvajal parkour preko človeških teles (čisti in hitri prehodi čez "ljudi") oziroma bi se lahko ...domnevam... odrival od nasprotnika,ga preskočil itd... ne vem mogoče sanjam sam jaz mam eno tako sliko v glavi ne vem pa če je izvedljivo mama en star posnetek enega budo shova kjer mojstri kung fu-ja izvajajo podobne zadeve kot je parkour sam ne znam gor dat.

lP
katana:zvizg:

Zadnjič urejal KATANA (05.02.2008 09:38:31)


...borec je človek,ki je dosegel ravnotežje med občutkom
   strahu,da je človek in občutkom ponosa,ker je človek...
 
www.ka-te-slo.blogspot.com, www.katanateamslo.blogspot.com , www.katanatati.blogspot.com

Odsoten

 

#39 19.02.2008 20:19:13

MMA MIKE
RJAVI rang [III ]
Registriran: 11.06.2007
Objav: 326

Re: Le parkour+Tricking

hmmm mogoče narobe razumeš parkour.. tej scene ki jih vidiš da se odrivajo od ljudi pa iz enga na drugega pa tko to je bolj ali manj Tricking mogoče si vidu Tony Jaa - on to dela.. za filme pa tko...
zdj tko ... vsak si to po svoje razlaga ne...


Empty your mind, be formless, Shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crash. Be water my friend.

Odsoten

 

#40 02.04.2008 01:42:07

Maja
MODRI rang [I ]
Od: Ljubljana
Registriran: 31.03.2008
Objav: 11

Re: Le parkour+Tricking

No  mogoče je tale na 1:30 mejčkn nor. smile http://youtube.com/watch?v=WEeqHj3Nj2c

Odsoten

 

#41 02.04.2008 22:34:35

LUJO
VIJOLIČNI rang [IIII]
Od: BREŽICE
Registriran: 27.12.2007
Objav: 89

Re: Le parkour+Tricking

pa js ko bi se zalimo na tla,bi me lahk sam z lopato pobral.ni to za HW,vsaj za mene ne  nurse  help

Zadnjič urejal LUJO (02.04.2008 22:36:51)

Odsoten

 

#42 02.04.2008 23:34:24

Papa Muerte
Črno-Rdeči rang
Od: Dravlje
Registriran: 08.07.2006
Objav: 782

Re: Le parkour+Tricking

Maja je napisal:

No  mogoče je tale na 1:30 mejčkn nor. smile http://youtube.com/watch?v=WEeqHj3Nj2c

Maja,pa kje si bla dans?!...sam zarad tebe sm posesou telovadnco včeri sad big_smile


-Fighting solves everything!-

http://www.youtube.com/watch?v=xEK0GPuoxTg

Odsoten

 

#43 03.04.2008 00:05:54

Maja
MODRI rang [I ]
Od: Ljubljana
Registriran: 31.03.2008
Objav: 11

Re: Le parkour+Tricking

LUJO je napisal:

pa js ko bi se zalimo na tla,bi me lahk sam z lopato pobral.ni to za HW,vsaj za mene ne  nurse  help

Help is on the way - http://www.youtube.com/watch?v=Eb-8INMGbN0 na 2:15 so ''HW'' (se mi zdi) pa tud druge stvari delajo, tko da si še lohk premislš.

Papa Muerte je napisal:

Maja,pa kje si bla dans?!...sam zarad tebe sm posesou telovadnco včeri sad big_smile

Dons sm bla mau tuki mau tm. Kero telovadnco si posesau? Če bi vedla, da je posesana, bi pršla pa probala obut kej ne preveč umazanga mogoče. smile

Zadnjič urejal Maja (03.04.2008 00:06:38)

Odsoten

 

#44 03.04.2008 02:53:57

LUJO
VIJOLIČNI rang [IIII]
Od: BREŽICE
Registriran: 27.12.2007
Objav: 89

Re: Le parkour+Tricking

Maja je napisal:

LUJO je napisal:

pa js ko bi se zalimo na tla,bi me lahk sam z lopato pobral.ni to za HW,vsaj za mene ne  nurse  help

Help is on the way - http://www.youtube.com/watch?v=Eb-8INMGbN0 na 2:15 so ''HW'' (se mi zdi) pa tud druge stvari delajo, tko da si še lohk premislš.

Papa Muerte je napisal:

Maja,pa kje si bla dans?!...sam zarad tebe sm posesou telovadnco včeri sad big_smile

Dons sm bla mau tuki mau tm. Kero telovadnco si posesau? Če bi vedla, da je posesana, bi pršla pa probala obut kej ne preveč umazanga mogoče. smile

hvala vseen ,mogoč v drugem življenju..  brezbesed

Odsoten

 

#45 03.04.2008 11:33:34

BMB
RJAVI rang [ ]
Registriran: 12.03.2008
Objav: 142

Re: Le parkour+Tricking

Maja je napisal:

No  mogoče je tale na 1:30 mejčkn nor. smile http://youtube.com/watch?v=WEeqHj3Nj2c

Opice. haha

Odsoten

 

#46 03.04.2008 14:09:13

shady
RJAVI rang [II ]
Registriran: 30.11.2007
Objav: 253

Re: Le parkour+Tricking

MMA MIKE je napisal:

NO a bi začel kdo to trenirat???

kje je to k mam jst sošolca k se ukvarja s tem?

Odsoten

 

#47 26.09.2012 19:24:47

runner66
BELI rang [I ]
Registriran: 26.09.2012
Objav: 2

Re: Le parkour+Tricking

ooo

Zadnjič urejal runner66 (26.09.2012 19:44:20)

Odsoten

 

#48 26.09.2012 19:43:20

runner66
BELI rang [I ]
Registriran: 26.09.2012
Objav: 2

Re: Le parkour+Tricking

lahk bi se kak event naredil...

Odsoten

 

Noga deske