forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 16.11.2008 13:09:32

Bedanc
BELI rang [II ]
Registriran: 16.11.2008
Objav: 3

Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

Pozdravljeni!
Kickbox treninge imam v torek, sredo ter petek, na fitnis hodim vsakič po treningih ter v nedeljo. Zanima me kako bi se mogel prehranjevati, če bi rad izgubil nekaj odvečnih kilogramov in si povečal mišično maso. Nisem debeluh lol3 ali kaj podobnega, imam kar nekaj mišic vendar me moti da mam na nekaterih telesih kar nekaj odvečen maščobe. Visok sem okli 181 cm kil pa imam 93. Torej zanima me če bi mi lahko kdo svetoval kaj naj jem, amapk predvsem naravne stvari, nemaram namreč raznih umetnih prehranskih dodatkov in tablet. Že vnaprej hvala za odgovor.

Bedanc afro

Zadnjič urejal Bedanc (16.11.2008 13:10:01)

Odsoten

 

#2 16.11.2008 13:25:34

bluEye
RJAVI rang [II ]
Od: Maribor.
Registriran: 28.01.2008
Objav: 290

Re: Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

nerazumem zkaj hodiš na fit. po treningu ? drugače pa verjamem da če bi povedo kako prehrano maš drugače  ti bo nekdo znal povedat kaj več wink

Lp


"Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno." --- Mali Princ

Odsoten

 

#3 16.11.2008 13:34:02

Bedanc
BELI rang [II ]
Registriran: 16.11.2008
Objav: 3

Re: Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

bluEye je napisal:

nerazumem zkaj hodiš na fit. po treningu ? drugače pa verjamem da če bi povedo kako prehrano maš drugače  ti bo nekdo znal povedat kaj več wink

Lp

Trening mam sam eno uro tko, da je to k en kardio pol grem pa na fitnes smile. Ja sej jem redno pa to sam zanima me kaj naj jem. Slišu sm recimo, da je baje sirotka dobra takoj pr treningu? Pa recimo zanima me kaj recimo ješ pred pa po treningu, pa dneve k ne treniraš?

thx že v naprej!

Bedanc afro

Odsoten

 

#4 17.11.2008 00:17:03

almighty
RJAVI rang [I ]
Registriran: 27.04.2006
Objav: 165

Re: Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

zivjo,ja ce bi rad povecov misicno maso glej da bos zauzil dovolj beljakovin in oglj.hidratov,kar se pa tice dodatkov itd.nevem zakaj bi se jih izogibal,vrjetno ti je nekdo napolozal da skodijo itd...
no tvoja odlocitev
-zjutri pojej kaksne kosmice,ali kaksna jajca kuhana lohk tud pecena sam  z kapljico olivnega olja....kos polnozrnatega kruha
-kosilo:riz,krompir ali testenine plus belo meso,ribe ali govedina,solata
-malica:kaksna  tuna ali skuta plus sadje.....
-pred treningom isto kot za kosilo...vsaj dve ure pred..
po treningu ribe meso skuta,zelenjave kolkr hoces.....
to je sam neki na hitro,mej 5-6 obrokov na dan,izogibaj se alkoholu,med obroki naj bo nekje  3 ure razlike pij veliko vode....glede dodatkov bi ti priporocal vsaj whey(beljakovine)da ga spijes po treningu...
ajde

Odsoten

 

#5 17.11.2008 20:56:29

Diško
VIJOLIČNI rang [I ]
Registriran: 16.12.2006
Objav: 41

Re: Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

razmerje oh:B:m imej 1:1:1, če si takšen ki se hitro zredi imej ohje skoncentrirane okoli trninga, tukaj z visokim glikemičnim indeksom, drugače pa izbiraj predvsem vlaknaste oh-je(ovseni kosmiči, basmati riž, polnozrnati produkti...) beljakovine lahko imaš v vsakem obroku(dodaj tudi whey-sirotka), almighty ti je dobro prikazal dnevni jedilnik, količine pa prirediš svojim potrebam.vir maščob so ti pa naj predvsem: lešniki, olivno olje, mastne ribe(om3), avokado...

Odsoten

 

#6 19.11.2008 19:57:09

nedotakljivi
RJAVI rang [ ]
Registriran: 06.05.2007
Objav: 141

Re: Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

Pa poizkusi fitnes imet na drug dan. Drugač pa sta ti almighty in diško zelo dobro napisala. Pa nabavi si vsaj ene kompleksne OH in kak whey za po treningu.


DISCIPLINA JE MATI USPEHA!    (Aishilos)

Odsoten

 

#7 20.11.2008 18:42:03

Bedanc
BELI rang [II ]
Registriran: 16.11.2008
Objav: 3

Re: Naravna prehrana za fitnes + kickbox (4 tedensko)

Res hvala za vaše izčrpne odgovore! Bom prakticiru kar ste povedal.

lp

Bedanc afro

Odsoten

 

Noga deske