forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 28.03.2010 00:42:14

c3rtz0r
BELI rang [III ]
Registriran: 28.03.2010
Objav: 4

Razlika med Gracie Ju-jitsu & Gracie Barra Ju-jitsu?

Lep pozdrav,

bolj al manj sem se prijavil zaradi tega razloga na forum, da zastavim tole vprašanje...Skakal sem malo po internetu in nisem videl strani, ki bi mi lahko povedala razliko med veščinama. Glede na to da imate mojstra z GB ju jitsu, me zanima če bi ga mogoče lahko vprašali ali pa če sami veste napisali odgovor:)

Odsoten

#2 28.03.2010 12:01:45

MMA.si
Administrator
Od: Ljubljana, Celovška 172
Registriran: 05.03.2006
Objav: 2183
Spletna stran

Re: Razlika med Gracie Ju-jitsu & Gracie Barra Ju-jitsu?

Živjo, vse odgovore na vprašanja boš našel na strani graciebarra.si pod temo "history". Stran je sicer še v fazi "dodelave" zato je zaenkrat le v angleščini, upam da to ni problem ... Zelo zelo na kratko pa - razlike ni wink če gledaš v smislu uporabe imen v trenutnem marketingu po svetu pa se ponavadi pod "Gracie JJ" misli tudi na splošno na BJJ, saj je ime "Brazilski" Jiu Jitsu nastal kot ime v 90tih, ko so Gracie-ji začeli hoditi v ZDA, tam pa je bilo ime "Gracie" marketinško zaščiteno zato so začeli s propagando "Brazilian" Jiu Jitsu namesto "Gracie" Jiu Jitsu. Poleg tega pa se danes, npr sploh včasih na tekmovanjih, imenuje na kratko "Gracie JJ" kar tiste gyme, ki prihajajo zgodovinsko po strani Helia Gracie, "Gracie Barra JJ" pa tiste gyme, ki prihaja po Carlosu Gracie, vse skupaj pa seveda izvira iz istih korenin. Pravzaprav so se vsi BJJ klubi (Aliance, NU, 99, Akxe itd) in BJJ stili razvili iz istih Gracie korenin... bistvena razlika danes med klubi in kvaliteto pa je bolj koliko "posrednikov" je bilo med koreninami in učiteljem. Več kot je vmesnih členov, več pomembnih detajlov se izgublja in še kaj... znano pa je tudi da trenutno ni ravno veliko red beltov v BJJ, zato je to še toliko bolj pomembno da se učimo čim bolj direktno od njih...

kot rečeno zelo detajlno napisano na splošno o razvoju Jiu Jitsa, Brazilian - Gracie Jiu Jitsa, začetkih Valetuda, MMAja, UFCja in še kaj... vse pod zgodovino na strani http://www.graciebarra.si/history

Lp, Peter
__________________________________________________________________________________
> borilna oprema in oblačila: www.mma.si/si/shop/1

Odsoten

#3 28.03.2010 13:07:30

c3rtz0r
BELI rang [III ]
Registriran: 28.03.2010
Objav: 4

Re: Razlika med Gracie Ju-jitsu & Gracie Barra Ju-jitsu?

uuu najlepša hvala smile

Odsoten

Noga deske