forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 02.07.2010 17:02:08

Novinec123
BELI rang [ ]
Registriran: 02.07.2010
Objav: 1

Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

Pozdravljeni!

Zanimi me katero borilno veščino bi mi priporočili, če vam zaupam, da sem imel hudo poškodbo glave? Pri borilni veščini me nikakor ne  bi motil kontakt, vendar pa bi bil cilj, da bi s treningov prišel domov s čim manj udarci v glavo, saj bi lahko kakšen KO povzročil hude posledice in tudi dolgotrajni udarci v glavo bi mi prav tako škodili. Hotel sem trenirati boks vendar pa si ga zaradi svoje poškodbe ne upam. Razmišljal sem tudi o karateju, samo nisem bil preveč zadovoljen, zadeva se mi ne zdi tako efektivna kot različne moderne borilne veščine. Sploh udarci z rokami se mi ne zdijo učinkoviti v primerjavi z boksarskimi. No kaj pa vi menite? Hvala za vaše odgovore!

lp

Zadnjič urejal Novinec123 (02.07.2010 17:03:05)

Odsoten

 

#2 02.07.2010 17:38:13

kunta
RJAVI rang [III ]
Registriran: 07.12.2007
Objav: 353

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

Sej lahko treniras boks ali tajski boks...pa pac ne delas sparingov....karate in podobno je nesmiseln za moje pojme.

Pri boksu, tasjkem boksu pa lahko delas vse razen sparingane če ne smeš zarad glave... fokusarji,makivare, vreča, itd itd...

Odsoten

 

#3 02.07.2010 22:28:34

hlod
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 25.12.2008
Objav: 60

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

če bi rad samoobrambo pejdi na: ryukyu kempo, ju jistu (tradicionalni za samoobrambo) ali kašno krav mago...
ne podcenjevat karateja, če ga ne poznate...

če bi rad šport pa tko k je reku kunta...

Odsoten

 

#4 03.07.2010 12:07:37

kunta
RJAVI rang [III ]
Registriran: 07.12.2007
Objav: 353

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

Sm 6 let treniral karate...in ni to to... če ti je vseč stoječa borba,pojdi boks ali tajski boks...pri karateju je cist drug stil udarcev gibanja...sploh pa kate,forme itd...Vsakem svoje wink

Ne podcenjujem karateja in ostalih veščin, vendar zdaj ko je možnost oz ko se da toliko vrst borilnih veščin trenirati pri nas,nevem zakaj bi se odločil za karate...Včasih smo vsi karate trenirali,vsaj pri nas,ker ni bilo nobenega drugega "borilnega" športa na voljo...Nimam pa nic proti karateju,sam zdijo se mi drugi stilu bolji in veliko bolj uporabni...

Odsoten

 

#5 03.07.2010 20:05:39

hamoni
VIJOLIČNI rang [ ]
Registriran: 19.06.2010
Objav: 36

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

karate se da trenirati povsem brez kontakta v glavo, ker obstajajo taki stili vendar nevem če si dovolj vstrajen za karate tam si šele po 15 leti kej vredn. pomojem bi blo bolje da se odločš za kšn brazilski jiu jitsu ker ne konkretnih udracev uporaben je pa vseeno.

Odsoten

 

#6 03.07.2010 22:10:09

hlod
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 25.12.2008
Objav: 60

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

lejte fantje odvisn če treniraš karate kot šport ali kot veščino (tu mislim umetnost) ali kot samoobrambni stil... poznam kar nekaj karateistov, ki so čisto enakovredni MMA fighterjem ... karate ni zgolj standup fighting, ampak je veščina katera primarna dejavnost je grapling in tudi orožja...

Zadnjič urejal hlod (03.07.2010 22:10:52)

Odsoten

 

#7 04.07.2010 01:27:30

hamoni
VIJOLIČNI rang [ ]
Registriran: 19.06.2010
Objav: 36

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

hlod je napisal:

lejte fantje odvisn če treniraš karate kot šport ali kot veščino (tu mislim umetnost) ali kot samoobrambni stil... poznam kar nekaj karateistov, ki so čisto enakovredni MMA fighterjem ... karate ni zgolj standup fighting, ampak je veščina katera primarna dejavnost je grapling in tudi orožja...

se strinjam samo do graplinga pri karateistu sploh ne pride. pravi karate je samo en in ta je stari okinawski. sam menim da karate sploh ni primeren za šport in tudi načela ki so v njem veljala včasih so proti tekmovanjem. glede umatnosti pa: večini tu nebo nikoli jasno kaj je prava umetnost borilnih večšin. hlod ti me boš najbrž razumel. jaz smatram za umetnost da obvladaš um, zato pravi karateist težko pridek konfliktno situacijo in če že pride do tega bo z minimalno energije rušil vse. pravi mojster je sposoben samo iz bokov pri iztegnjeni roki spraviti dovolj veliko silo da de odnese po tleh. če pa dodamo še pot roke te pa udarec ubije. in to je umetnost.tako da karate res ni za podcenjevat in če hočeš biti kaj v tem je pred tabo dolga pot.

Odsoten

 

#8 09.08.2010 13:33:28

Baudolino
BELI rang [ ]
Registriran: 04.08.2010
Objav: 1

Re: Katero borilno veščino priporočate? (poškodba glave)

kakor so predhodniki omenili, karateja ne podcenjevat. Gre tudi za to, da so ga večinoma ljudje siti (včasih so vsi to trenirali) in se velikokrat obračajo k novostim, novim stilom, da je zadeva bolj zanimiva. Stvar je ravno v tem, da je za pravo mojstrenje potreben čas - ne pa neki hitri rezultati. Po drugi strani je tud kar nekaj stilov karateja in se danes ponekod trenirajo tudi precej različni principi. Skratka, predlagam, da se malo pozanimaš, preizkusiš itd. V osnovi bi moralo biti v vsaki borilni veščini več te globine, ne pa le kratkoročni efekti, ki so bolj zunanje narave.


Stremimo k popolnosti

Odsoten

 

Noga deske