forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 24.12.2010 15:48:26

weee
MODRI rang [ ]
Registriran: 22.12.2010
Objav: 7

Kje, kako in s čem začeti?

Da se najprej predstavim. Star sm 17 let, visok 183 cm, tehtam 93 kg (predn začnem trenirat , bom mel prbl. 86-88 kg, manj pa bolj teško, ker sm že od majhnega širok v ramenih in bolj močne postave + načrtujem pridobitev mišične mase). Sredi septembra sem kupil letno karto za fitnes in sm do zdej kar veliko napredoval (predvsem na moči), ampak je problem, ker mi počasi ratuje vse skupaj dolgočasno.

Zato bi rad začeu trenirat kakšno borilno veščino.  Razmišlju sm o boksu in MMA. Nekako mi se zdi, da bi mi bil boljši boks, ampak je problem v tem da ga je 1 frend treniru 2 meseca in pravi da je brezveze, ker se je prvi mesec učil korake, drugi pa udarce, u tem času pa niti enkrat ni mel sparinga. Mam pa 3 frende k trenirajo MMA (šele 4 mesce) in sm biu enkrat na njihovem treningu. Zdel se mi je dost zanimivo, sam klub se mi je tut zdeu dost neprofesionaln, ker mislm da bi se u tem času dalo dost bolj napredovat kt so oni. Če grem trenirat MMA je tut problem, da nism pretirano gibčen, ker nism meu potrebe da bi se naučiu delat npr. špago. Če bi šel na MMA, bi se verjetno pred tem odpravu 3 mesce trenirat judo, ker sm opazu, da majo eni dost problemov, ko spravjo nasprotnika na tla, ker nimajo ideje kaj bi z njim nardil.

Torej kaj mi priporočate...MMA, boks al kej druzga?
Iščem klub, ki bi nudil treninge usaj 3x na teden + da ima klub še svoj fitnes. Pa če lahko, da ni preveč oddaljen od štepanjskega naselja.

Vnaprej hvala za odgovore.

Odsoten

 

#2 25.12.2010 13:42:14

kunta
RJAVI rang [III ]
Registriran: 07.12.2007
Objav: 353

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Ja a ni normalno da se naučiš prvo korake v boksu? al bi imel raje da se naučiš površno boksati? Sploh pa po enem mesecu še nimaš kej o sparingu razmišlat....
Prvo se je treba naučiti osnove in potem naprej,...zato pa jih velika večina takoj obupa,ker je na zacetku kao "brezveze",sam če se ne naucis pravilne tehnike na zacetku si potem skoz u pizdi in delas narobe... MMA pa tud ne mores kr tako zacet trenirat,je fajn prvo znati eno borilno vescino ki ti je osnova...npr boks,MT,judo in potem naprej v mma...

Odsoten

 

#3 25.12.2010 14:50:28

Kapavem
MODRI rang [I ]
Registriran: 27.10.2010
Objav: 10

Re: Kje, kako in s čem začeti?

bwhahah 2 mesca je treniral pa mu je bilo brezveze, ker se je učil samo korake in udarce. 2 mesca je premalo za to. pozabi ti na sparinge prvo leto...

Odsoten

 

#4 25.12.2010 15:29:04

matej1984
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 6

Re: Kje, kako in s čem začeti?

boksarji pilijo direkt tudi 10 let in več... pa še vedno potem pravijo da ga ne znajo dovolj dobro izvest... pol bi pa ti to naredu v 16 treningih (2 mescih)...hahahaha

Odsoten

 

#5 25.12.2010 16:45:03

BWarrior
VIJOLIČNI rang [IIII]
Od: Brežice
Registriran: 20.08.2009
Objav: 96

Re: Kje, kako in s čem začeti?

weee je napisal:

Če bi šel na MMA, bi se verjetno pred tem odpravu 3 mesce trenirat judo, ker sm opazu, da majo eni dost problemov, ko spravjo nasprotnika na tla, ker nimajo ideje kaj bi z njim nardil.

In ti misliš,da bi po 3 mescih Juda, bil na kej bolšem?...Ti se raje spravi trenirat eno veščino in se njej posveti.In nobena veščina ni dolgočasna, vse rabi svoj čas in osnova je osnva pa če je še tak dolgočasna za tebe.

Odsoten

 

#6 25.12.2010 22:51:00

weee
MODRI rang [ ]
Registriran: 22.12.2010
Objav: 7

Re: Kje, kako in s čem začeti?

@kunta & matej1984 ''Ja a ni normalno da se naučiš prvo korake v boksu? al bi imel raje da se naučiš površno boksati? Sploh pa po enem mesecu še nimaš kej o sparingu razmišlat....'' &''boksarji pilijo direkt tudi 10 let in več... pa še vedno potem pravijo da ga ne znajo dovolj dobro izvest... pol bi pa ti to naredu v 16 treningih (2 mescih)...hahahaha''

Ja tm k frendi trenirajo MMA so mel spearinge že po 2 tednih...

Pa ne pišem zto ker me zanima kko postat Fedor u  pou leta, ampak me bolj zanima s katero borilno veščino začet in koliko časa, predn grem na MMA. Mogoče tut ostanem pri tem s čemer začnem...zato me pač zanimajo različne možnosti, ker bi rd ugotoviu (tut s pomočjo forumašev), kaj bi blo najboljš zame.

Odsoten

 

#7 25.12.2010 23:40:43

matej1984
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 6

Re: Kje, kako in s čem začeti?

me prav zanima kašni so to sparingi po dveh tednih... nobeden resen trener ne bo tega dovolil...  ali pa sem pač samo jaz tako neveden? jaz bi na tvojem mestu šel trenirat muay thai (boks) in bjj (ali judo)... sam to pomeni 5x-6x tedensko treningi... če nimaš tolko časa se odloči za eno... pač tisto ki ti bolj ustreza (jaz osebno bi šel na muay thai/boks vendar samo za to ker mi je standup način borbe bolj blizu)...

Odsoten

 

#8 26.12.2010 09:48:40

BWarrior
VIJOLIČNI rang [IIII]
Od: Brežice
Registriran: 20.08.2009
Objav: 96

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Weee pusti ti zdej za enkrat primeru MMA in sparinge.Prvo razčisti pri sebi, ka ti je bol všeč Stand up ( Muay Thai,Box..) ali pa parter(BJJ, Judo...) in se spravi eno od tega trenirat in ko boš eno veščino do neke mere naučil pol začni kombinerat če že res češ it v MMA. Je pa neumnost sanjat o nekih sparingih po 2 tednih pa to, ker te noben ne bo dal na spring, če še neč ne znaš.Začni z osnovami in ne prihitevi stvari, ker ne boš s tem nikamer prišu.

Odsoten

 

#9 26.12.2010 12:22:46

nestor
Črni rang
Registriran: 26.05.2006
Objav: 647

Re: Kje, kako in s čem začeti?

ker te noben ne bo dal na spring, če še neč ne znaš

Sej to je glih problem, da jih dajo big_smile Ne vem kje se najdejo takšni nesposobni trenerji ampak jih je očitno dosti, ker večkrat slišim kak že nekateri delajo sparinge na polno po prvem tednu, lol.

Odsoten

 

#10 27.12.2010 11:25:42

BARAKUDA
RJAVI rang [II ]
Registriran: 17.06.2008
Objav: 263

Re: Kje, kako in s čem začeti?

To je bolano...po pomožnosti pa še začetnik proti tekmovalcu:)...vemo ka sledi:)

Odsoten

 

#11 27.12.2010 11:52:26

weee
MODRI rang [ ]
Registriran: 22.12.2010
Objav: 7

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Sej ni men cilj met sparinge že na prvem treningu...pač bi rad nek klub kjer se da dost hitr napredovat. To da bi treniru 2 stvari hkrati pa je bolj teško ker še nimam izpita, in bi moru večinoma it z busom, kar pomen da bi usak dan porabu usaj 3-4 ure.
Drgač pa me bolj zanima stand up način borbe.

Odsoten

 

#12 27.12.2010 12:19:07

Muay Thai
RJAVI rang [III ]
Registriran: 16.12.2007
Objav: 312

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Weee, če te zanima bolj stand up ti jst priporočam d greš u kkšn muay thai klub pa widš kko potekajo treningi in če ti bo ušeč začneš trenirat wink Drgač pa jst mislm, d se da začet "sparirat" že dost hmal po 1-2 mescih... Sj se ne rabš razbijat na sparingu, lahko delaš na easy al pa dogoworjen sparing, en nardi kombinacijo pa drug... BARAKUDA, začetnik prot tekmowalcu ni pomoje nč slabga, razn če tekmowalc nima pameti in pretepa začetnika k od tega ne bo nč odnesu... wink Moje mnenje cool

Zadnjič urejal Muay Thai (27.12.2010 12:26:08)

Odsoten

 

#13 27.12.2010 20:21:49

weee
MODRI rang [ ]
Registriran: 22.12.2010
Objav: 7

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Zgleda da bom verjetn muay thai začeu, neki mal možnosti pa ma še navadn boks.
Kolk časa pa je pri enem in drugem potrebno preden se bom dejansko sposoben borit in bom lahko šel u ring?

Odsoten

 

#14 27.12.2010 20:50:08

dogzilla
RJAVI rang [II ]
Registriran: 02.03.2007
Objav: 239

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Minimalno 1 leto, prej nimas kj razmisljat....


R.I.P. my dear MOTHER (1965-2004)

Odsoten

 

#15 27.12.2010 20:58:21

don matic
RJAVI rang [III ]
Registriran: 23.11.2007
Objav: 313

Re: Kje, kako in s čem začeti?

Čeprov si reku, da ne pišeš zato, ker želiš postati Fedor v pol leta, dejansko vse kar sprašuješ kaže na to. To je prov nek sindrom, ki se je pojavu z Zavcom ter UFC Champi - vsi sanjajo, da bodo pred 20k ljudi nekoga nokavtirali in bili najjači na svetu ter slavljeni kot bogovi. Well, I got some newsflash for you! To ne gre tko.

Če imaš povprečne predispozicije, kot vsi ostali, potem je hitrost napredka največ odvisna od tvoje volje ter želje po treningu. In spet, kdaj se boš sposoben borit je odvisno samo od tega kako trdo boš treniral (kar pa je zopet odvisno volje ter želje). Eni potrebujejo malo dlje drugi pač manj. Dejstvo pa je, da moraš biti pripravljen za v fight.

Ne vem no, saj pravim, glede na to kakšna vprašanja postavljaš se mi zdi, da imaš ti večjo željo zmagat na WFC13, kot pa se naučiti kakšno borilno veščino.

No offense, lahko da sm sam jes tak občutek dobu.

Zadnjič urejal don matic (27.12.2010 21:01:10)


In this city I am judge, jury, and parole officer.

Odsoten

 

#16 27.12.2010 21:20:03

weee
MODRI rang [ ]
Registriran: 22.12.2010
Objav: 7

Re: Kje, kako in s čem začeti?

@don matic
U bistvu ne, ker se zavedam da so Zavc in UFC champi začel trenirat krepko pred 17 letom. Zavedam se tut da sm u ogromnem zaostanku za unimi k trenirajo že od malih nog. Trening borilne veščine mi bo neke vrste rekreacija, se bom pa itak potrudu da čimbolj napredujem. Za borbo pač sprašujem, ker vem da je dost teh amaterskih bojev in bi mi se zdel zanimiv na kerem sodelovt.

Odsoten

 

Noga deske