forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 19.04.2011 17:47:37

Didadiafat
MODRI rang [I ]
Registriran: 16.04.2011
Objav: 11

STAROST !?

Pozdrav vsem,
Zanima me do kakšnega leta bnaj bi bilo idealno se začet ukvarjat z bv npr. muaythai-em.
Star sem 28 let in imam namen začet trenirat,ali sem prestar?

Ali je mogoče med vami kdo ki je začel pri mojih letih?

Vsako mnenje dobrodošlo!

LP

Odsoten

 

#2 19.04.2011 18:07:53

dogzilla
RJAVI rang [II ]
Registriran: 02.03.2007
Objav: 239

Re: STAROST !?

Za moje pojme rekrearcija pa to, nikol ni prepozn.

Govoris pa o idealne, kaj glede tekmovanja? Tuki ti pa nebi znau odgovorit.


R.I.P. my dear MOTHER (1965-2004)

Odsoten

 

#3 19.04.2011 20:44:43

Mind
VIJOLIČNI rang [III ]
Registriran: 19.04.2009
Objav: 68

Re: STAROST !?

Za moje pojme rekrearcija pa to, nikol ni prepozn.

se strinjam big_smile  še moja baka je začela pr 71 letih se razgibavat bl kt kdaj prej lol4

tko da kr treniri kar te veseli

Zadnjič urejal Mind (19.04.2011 20:48:26)


Človeka ne določata ne slava ne denar ampak trohica plemenitosti, ki jo ima v sebi.

                                                                                                             - Mate Parlov

Odsoten

 

#4 19.04.2011 22:50:42

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: STAROST !?

mislm če boš 25 ur na dan 8 dni na tedn treniru na 2000% usega kar maš boš lahko dobr čez par let, odvisn od naravnih predispozicij (govorim če misliš tekmovat u prihodnosti),

če pa hočeš za zabavo, da se naučiš nekaj bv in ne misliš tekmovati pa ni nikol prepozno

Odsoten

 

#5 19.04.2011 23:10:39

Didadiafat
MODRI rang [I ]
Registriran: 16.04.2011
Objav: 11

Re: STAROST !?

binus je napisal:

mislm če boš 25 ur na dan 8 dni na tedn treniru na 2000% usega kar maš boš lahko dobr čez par let, odvisn od naravnih predispozicij (govorim če misliš tekmovat u prihodnosti),

če pa hočeš za zabavo, da se naučiš nekaj bv in ne misliš tekmovati pa ni nikol prepozno

Praviš da bi mogu full trenirat to je ok,ampak vmes je služba,drugo pa je da telo potrebuje tud regeneracijo in počitek kar je tko pomembno kot trening ane.

Pred leti sem treniral mt  kratek čas tko  da nekaj malega osnov imam,potem nisem mogel trenirat zaradi posebnih okoliščin ki mi  niso dopuščale.

Začel sem trenirati na moči,explozivnosti,vzdržljivosti in kondiciji kot priprave.

Pa mi ni do zabav.

Pričakujem še ostala mnenja,thnx

Odsoten

 

#6 20.04.2011 00:29:14

Adrenaline
RJAVI rang [IIII]
Registriran: 20.03.2006
Objav: 420

Re: STAROST !?

Cist na hitr: It's all a mind game. Ce ti je Muay Thai vsec in si ga zelis trenirati, potem ga treniraj. Ce  pa nisi zihr da si res zelis to trenirati potem je lahko vsaka stvar ovira (starost, sluzba, druzina, lokacija, vreme, vse...).

...Pri meni je zacel trenirati en gospod pri 40. letih

Odsoten

 

#7 20.04.2011 14:11:46

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: STAROST !?

Didadiafat je napisal:

binus je napisal:

mislm če boš 25 ur na dan 8 dni na tedn treniru na 2000% usega kar maš boš lahko dobr čez par let, odvisn od naravnih predispozicij (govorim če misliš tekmovat u prihodnosti),

če pa hočeš za zabavo, da se naučiš nekaj bv in ne misliš tekmovati pa ni nikol prepozno

Praviš da bi mogu full trenirat to je ok,ampak vmes je služba,drugo pa je da telo potrebuje tud regeneracijo in počitek kar je tko pomembno kot trening ane.

Pred leti sem treniral mt  kratek čas tko  da nekaj malega osnov imam,potem nisem mogel trenirat zaradi posebnih okoliščin ki mi  niso dopuščale.

Začel sem trenirati na moči,explozivnosti,vzdržljivosti in kondiciji kot priprave.

Pa mi ni do zabav.

Pričakujem še ostala mnenja,thnx

narobe si me razumeu smile jst sm se samo mau pohecu, mislu sm figurativno ker vem da to ni edina stvar za kero bos ziveu ampak da so se druge obveznosti.

samo pohecu sm se ampak sm mislu pac ce si bos to res zeleu in se predou treniranju pa ne bos jamru da ne mors na trening takrat k lahko prids lahko uspes (ce mislis tekmovat), drugace je pa za usako starost uredu.

kot je pa reku adrenaline si moras pa to zelet da bos kaksne rezultate vidu

Odsoten

 

#8 22.04.2011 16:33:35

hamoni
VIJOLIČNI rang [ ]
Registriran: 19.06.2010
Objav: 36

Re: STAROST !?

tvoj leta sploh niso ovira sej je človek pri tvojih letih ševedno skoraj v najboljši formi.

Odsoten

 

#9 28.04.2011 19:10:04

Didadiafat
MODRI rang [I ]
Registriran: 16.04.2011
Objav: 11

Re: STAROST !?

Še nekaj me zanima fantje če ma voljo kdo za mi odgovort, kako je z amaterskimi tekmovanji a so tam začetniki pa kolk so tzo izkušeni borci,-a se jih udeležujejo tekmovalci moje starosti in več-,pa čimveč če kdo pove o amaterskih borbah,hvala,...

Odsoten

 

#10 29.04.2011 09:06:59

Yaksha
RJAVI rang [III ]
Od: Kras
Registriran: 29.06.2006
Objav: 365
Spletna stran

Re: STAROST !?

Na amaterskih tekmovanjih se vedno skuša naredit  dvojice tako, da ni preveč razlike med borcema, vsaj v številu borb.
Itak potem mora vedno trener presodit, da si pripravljen za v ring.
Tako da po mojem ni panike.

Jaz bi rekel samo, da ne stojmo komplicirat. Začet je treba. Potem s časom itak postanejo stvari bolj jasne in tudi ti boš videl kje si.
Če si pripravljen žrtvovat vsaj prosti čas in te ne moti da prideš domov s musklfibrom in kako modrico, potem si ta pravi in boš lahko stopil v ring. V glavnem moraš bit PREDAN temu športu.
Drugače pa se lahko komot amatersko ukvarjaš s muaythai-jem, kar tudi večina ljudi to počne.
Lp


RESPECT YOURSELF AND YOUR OPPONENT!!! by nubo11
ยัคชา ทีมต่อสู้ - มวยไทย

http://www.yaksha.si

Odsoten

 

#11 29.04.2011 12:33:50

Didadiafat
MODRI rang [I ]
Registriran: 16.04.2011
Objav: 11

Re: STAROST !?

Yaksha je napisal:

Na amaterskih tekmovanjih se vedno skuša naredit  dvojice tako, da ni preveč razlike med borcema, vsaj v številu borb.
Itak potem mora vedno trener presodit, da si pripravljen za v ring.
Tako da po mojem ni panike.

Jaz bi rekel samo, da ne stojmo komplicirat. Začet je treba. Potem s časom itak postanejo stvari bolj jasne in tudi ti boš videl kje si.
Če si pripravljen žrtvovat vsaj prosti čas in te ne moti da prideš domov s musklfibrom in kako modrico, potem si ta pravi in boš lahko stopil v ring. V glavnem moraš bit PREDAN temu športu.
Drugače pa se lahko komot amatersko ukvarjaš s muaythai-jem, kar tudi večina ljudi to počne.
Lp

Spoštujem tvoj odgovor yaksha,....kot da bi vedel,.......(btw sm 10min vožnje z avt. stran od tvojga kluba,sm tud že pregledu kar je gor na netu od Y.C.T.,.........)

Odsoten

 

#12 29.04.2011 17:55:40

Yaksha
RJAVI rang [III ]
Od: Kras
Registriran: 29.06.2006
Objav: 365
Spletna stran

Re: STAROST !?

... kot da bi vedel ..... ------------> kako to misliš?

Ja, pole bi blo fajn da se spoznamo in gremo na kfe in vržemo kako debato. wink

Zadnjič urejal Yaksha (29.04.2011 17:56:29)


RESPECT YOURSELF AND YOUR OPPONENT!!! by nubo11
ยัคชา ทีมต่อสู้ - มวยไทย

http://www.yaksha.si

Odsoten

 

#13 29.04.2011 19:02:38

Didadiafat
MODRI rang [I ]
Registriran: 16.04.2011
Objav: 11

Re: STAROST !?

kot da bi vedel...............sm mislu za to ker se zanimam za tvoj klub,in lih ti si mi odgovoru...

ja super to,kdaj pa bi se zmenla za kofi in debato? js mam čas tud sob. in ned.,,,,

Odsoten

 

#14 30.04.2011 11:49:36

Yaksha
RJAVI rang [III ]
Od: Kras
Registriran: 29.06.2006
Objav: 365
Spletna stran

Re: STAROST !?

sem ti poslal zasebno sporočilo.
Čau


RESPECT YOURSELF AND YOUR OPPONENT!!! by nubo11
ยัคชา ทีมต่อสู้ - มวยไทย

http://www.yaksha.si

Odsoten

 

Noga deske