forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#33 19.06.2011 18:24:02

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: Izbira borilne veščine

ble14 je napisal:

kot prvo ne živim pri mamci kot večina vs 
hotu sm dt dečku nasvet
vi ste začel napadat  in pisat
pa sm mal po net pogledu to ka ste pisal da trenirajo 4-6 let pri read eaglu in majo beli pas
večina folka trenira 1-2 leti se use najde na netu tko da ne neki prbijat



osnovo v vseh stand upih se naucis zelo hitro kar se pri bjj u nebi reklo
TO JE IZJAVA LETA

poglejmo primer boks pozna 3 udarce direkt , kroše , uperkat
te udarce se strinjam usak zna narest v 1 mescu dela
samo kako se nardijo in kombinacije je razlika torej če bi ti imel prav
bi vsak v kratkem času dobr stand up meu

arm barn , kimura , traingle se naučiš v 1 mesecu sam da jih izvedš hitr pravilno in v pravi situaciji  je treba leta dela

tko da si ti zdj že začel stand up kritizirat  jzt nism nč za bjj reku je dobra stvar priporačam usakemu
sam useno če hočeš mal več akcije je stand up bol zanimiv

kar se pa tiče postou nism nič rekl razen tega je drago in da se mi ne zdi vredno vi pa zdj že začel neki nabijat kot da ste neki top fajterji res prek foruma se mi neda kregat otroci ki so 20 let živijo pr mamicah na mesec zaslužjo 200€ prek študenca in potem so močni po forumu

to je moj zadni post kar boste naprej pisali se mi neda niti brati

če bo tisti ki ga zanima kaj bi treniral bral pa mu napišem naj pogleda klube malo ker dokler ve vidiš kako je ne morš govort

a je s tabo use u redu al rabs kaksna pomirjevala?

Odsoten

 

#34 21.06.2011 14:20:08

Swapar
MODRI rang [I ]
Registriran: 03.02.2009
Objav: 9

Re: Izbira borilne veščine

@ ble14

Vzemi si cas in to se enkrat preberi da ne bos kvasil neumnosti:

Izjava1: nwm na temu forumu kdor kol upraša kje je dobr mma klub vi uvalite ta ultimete acadamy   pol pa tko rečete da šele ko je vijolčn pas dela mma

Izjava2: pač me moti vem da je forum za use sam kamor kol pridm sam pišete
al kako je ta klub dobr za mma (pol rečete da sploh ne učite mma )

Odgovor: Noben mu do tuki ni omenjal se manj pa usiljeval ultimmate cluba ampak je fant rekel: No odloču sm se da grem najverjetneje MMA trenirat.
Razmišljam predvsem o ULTIMMATE Academy klubu, ker mi je zelo blizu. Če kdo hodi v omenjeni klub so dobrodošli opisi treningov in zanima me še če so treningi tudi poleti.

zdaj si se enkrat preberi vse od zacetka in mogoce mogoce bos sam videl kolk si brcnil v temo

LP

Odsoten

 

#35 23.06.2011 14:43:40

Fusion
MODRI rang [ ]
Registriran: 12.04.2011
Objav: 8

Re: Izbira borilne veščine

Hvala za vse odgovore!
V kratkem grem malo po klubih pogledat. Če bom pa še kej rabu bom pa reku ker vidm da ste izkušeni tukaj na forumu. Pa ne se kregat smile

Lep pozdrav

Odsoten

 

#36 12.09.2011 12:00:06

Pelion
VIJOLIČNI rang [ ]
Registriran: 13.06.2011
Objav: 38
Spletna stran

Re: Izbira borilne veščine

Glede na telesne predispozicije: visok z dolgimi okončinami in hkrati lahek, bi imel kar precejšnjo prednost na tekmovanjih pri kakšnem boksu, kickboksu zaradi distance... (seveda je še veliko stvari, ki morajo klapat).

lp


Kickbox društvo Pelion

Odsoten

 

#37 30.10.2011 00:39:05

Vajzi
MODRI rang [I ]
Registriran: 23.10.2011
Objav: 12

Re: Izbira borilne veščine

Pozdravljeni!

Da nebom odpiral nove teme, me zanima kako se vam zdi Ju Jitsu.

Da še vam nekaj povem o sebi in kaj me zanima:

-Sem star 17 let, velik 178 cm in težek 80kg ( od junija do sedaj sem se zredil skoraj za 15 kg)

- zanima me borba stoje in na tleh, se pravi nekaj v smislu MMA in JJ, vendar MMA v bližnji okolici ni možno nikjer trenirat zato sem nekako odločen da bi šel trenirat JJ pa me zanima, kdo izmed vas ima kakšne izkušnje iz JJ in to trenira.

Je veliko borbe stoje, ali je veliko več borbe na tleh? In kakšne so kaj poškodbe?
Saj imam velik problem z starši, ker si mislijo da bo zdaj mene vedno neše v glavo binco pa bom vedno krvav domov hodil in jih nikakor ne morem prepričat da to ni tako. O borilnih veščinah fantaziram že od 14 leta, vendar staršev nemorem prepričati. Ima kdo kakšno idejo?


Treniral nebi samo tak za hobi, ampak bi začel resno, ker hočem tudi od tega nekaj met v prihodnosti vsaj nekaj zmagovalnih tekem.



Ali mi lahko kdo kako svetuje prosim?

Zadnjič urejal Vajzi (06.11.2011 15:42:04)

Odsoten

 

#38 30.10.2011 15:59:46

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: Izbira borilne veščine

Vajzi je napisal:

Pozdravljeni!

Da nebom odpiral nove teme, me zanima kako se vam zdi Ju Jitsu.

Da še vam nekaj povem o sebi in kaj me zanima:

-Sem star 17 let, velik 178 cm in težek 80kg ( od junija do sedaj sem se zredil skoraj za 15 kg)

- zanima me borba stoje in na tleh, se pravi nekaj v smislu MMA in JJ, vendar MMA v bližnji okolici ni možno nikjer trenirat zato sem nekako odločen da bi šel trenirat JJ pa me zanima, kdo izmed vas ima kakšne izkušnje iz JJ in to trenira.

Je veliko borbe stoje, ali je veliko več borbe na tleh? In kakšne so kaj poškodbe?
Saj imam velik problem z starši, ker si mislijo da bo zdaj mene vedno neše v glavo binco pa bom vedno krvav domov hodil in jih nikakor ne morem prepričat da to ni tako. O borilnih veščinah fantaziram že od 14 leta, vendar staršev nemorem prepričati. Ima kdo kakšno idejo? Drugače pa so me v 5. razredo OŠ vozili 2 meseca na karate, potem pa več ni šlo zaradi prevoza..


Treniral nebi samo tak za hobi, ampak bi začel resno, ker hočem tudi od tega nekaj met v prihodnosti vsaj nekaj zmagovalnih tekem.

-Zanima še me nekaj, ali so pri JJ zelo pomembne mišice in kako sploh do njih najučinkuviteje. Drugače gibčen sem že od malega, vendar sem se v zadnjih dveh letih čist zapustil, na žalost.
Rad bi dal temu konec!

Ali mi lahko kdo kako svetuje prosim?

Samo definiraj, a hočeš tradicionalni/japonski jiu jitsu al brazilskega?

Odsoten

 

#39 30.10.2011 20:39:36

Vajzi
MODRI rang [I ]
Registriran: 23.10.2011
Objav: 12

Re: Izbira borilne veščine

V kolikor mi je znano pri brazilskem ni borbe stoje se pravi boksa (Ali pa sem narobe osveščen). Se pravi, da bi treniral tradicionalni JJ. Zanima me mešanica kickboxa in juda.  Mislim da bi JJ bil kar vredu glede na to kaj me zanima?
Ali pa sem se premalo pozanimal in tu govorim neke bedarije. Se opravičujem, če je temo tako.

Upam da je v mojem prvem postu dovolj informacij in je razvidno kaj bi rad. Če ne pa vprašajte wink

Zadnjič urejal Vajzi (30.10.2011 20:40:01)

Odsoten

 

#40 30.10.2011 21:11:56

guc
VIJOLIČNI rang [I ]
Registriran: 19.02.2008
Objav: 47

Re: Izbira borilne veščine

ni. sam boksa ni tud pri tradicionalnem ju jitsu, ampak je osnova karate. razen če je klub bolj moderen so prilagodil stoječo borbo. jaz bi na tvoje mestu šu trenirat Judo kot osnovo (je še bolj razširjen v Sloveniji kot Jujitsu)... boksat se lahko naučiš kasneje in to zelo dobro v 2-3 letih (ni tolk komplicirano kot ju jitsu in judo) zato je dobro da imaš dobro osnovo z metov in parterja za MMA govorim... kicke pa tko ne potrebuješ oz se jih doučiš kasneje (resnici na ljubo pa če si dober v boksu in judu, brc v MMA-ju niti ne potrebuješ... seveda so fajn, niso pa ključne)...  tradicionalni ju jitsu ni najbolj z mma, ker temelji na drugačnih konceptih (problem je kr ni poudarka na pravih športnih elementih MMA-ja, bolj je primerno za samoobrambo: to govorim če je to pravi tradicionalni ju jitsu...odvisno od kluba zelo torej) ... če pa ni drusga je pa tudi to ok i guess...

Odsoten

 

#41 30.10.2011 21:30:18

Vajzi
MODRI rang [I ]
Registriran: 23.10.2011
Objav: 12

Re: Izbira borilne veščine

Ti verjamem vse kar si napisal, vendar nimam možnosti druga trenirat kot JJ, kickbox in taekwondo. Vsekakor mi je najbolj všeč od teh treh JJ. Rad bi čim prej začel. Naslednje leto, ko bo izpit za avto mogoče grem na kak MMA, če se mi bo splačalo in če bom resen za takšne športe.

Rad bi da mi čim več povete tisti ki trenirate JJ. Kako je potrebno biti pripravljen in kako se čim bolj učinkovito telesno pripravljati na tekme JJ. Malo mi razložite kaj vse zajema JJ od treningov do tekem, da ga malo bolje spoznam.

Zadnjič urejal Vajzi (30.10.2011 21:30:57)

Odsoten

 

#42 31.10.2011 08:01:10

paulo
VIJOLIČNI rang [IIII]
Registriran: 05.03.2008
Objav: 80

Re: Izbira borilne veščine

Ti priporočam bjj. V Mb žal več ni možnosti treningov. Če te zanima kimona 2-3 krat nošena po polovični ceni mi piši na PM. Da se ne bodo tako kot pri meni ,ko si boš kupo novo kimono,treningi končali iz takšnih ali drugačnih razlogov.

Odsoten

 

#43 31.10.2011 15:15:08

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: Izbira borilne veščine

Vajzi, guc ti je lepo razložil. Tradicionalni in Brazilski jiu jitsu imata oba v osnovi kot VEŠČINI (ne kot ŠPORTA, upam da ločiš pomena) tudi udarce in sta namenjena samoobrambi.

Zaradi vse večje popularnosti MMA-ja pa je v današnjih časih pri BJJ-u veliko večji poudarek na športnem delu, tj. prehod iz stoječe borbe na parter in potem borba na parterju; pri tradicionalnem jiu jitsu (ne me  držati čisto za vsako besedo, ker nisem strokovnjak na tem področju) pa je ogromen poudarek na metih, nekaj zaključnih prijemov in nekaj udarcev v stoje.

Zaradi takšne velike razlike v pravilih teh dveh športov se seveda učita s poudarkom na drugih stvareh, tako da recimo tradicionalni jiu jitsu nima neke dolge tekoče parterne borbe, BJJ pa nima udarcev v stoje in ponavadi borba hitro preide na tla.

Prav tako pa je tudi tradicionalni jiu jitsu v osnovi grappling šport in tudi tisti udarci ki so, niso na ne nekem visokem tehničnem nivoju, imajo omejena dovoljena mesta za udarce in pa dovoljen je samo light contact (pri tem odstavku sem najmanj prepričan v svoje besede, tako da je bolje da še kdo drug kaj pove o tem).

Kar pa se tiče tekem ipd., vse izveš ob svojem času, če se sploh odločiš ostati pri izbranem športu in ti najbolje zna povedati trener. Tam lahko prideš v kakršnikoli telesni pripravljenosti, saj boš delal po svojih zmožnostih in verjemi mi na besedo, ko ti povem da se zmeraj najde nekdo, ki bo v slabši pripravljenosti kot ti.

Veliko sreče smile

Odsoten

 

#44 31.10.2011 15:33:41

dogzilla
RJAVI rang [II ]
Registriran: 02.03.2007
Objav: 239

Re: Izbira borilne veščine

Kokr jst vem, tradicionalni jiu jitsu nima tekmovanj, ker naj bi vseboval tehnike, ki niso dovoljene na tekmovanjih. Tko da mislm da ne bos glih neki mogu tekmovat. ( tehnike lomljena prstov, zapestja, itd. ).

Najlazje je pa itak tko, pejt v un klub na en trening pa bos vidu, uprasi trenerja naj ti mal razlozi dolocene stvari pa se pol odloc.

Sej mislm pa da je odvisn od veje borilne vescine kaj te ucijo. O tej keri jst govorim je Ryoi Shinto Ryu. Kaksn je pa un klub, pa pejt sam pogledat.



lep podzrav


R.I.P. my dear MOTHER (1965-2004)

Odsoten

 

#45 01.11.2011 12:49:32

Vajzi
MODRI rang [I ]
Registriran: 23.10.2011
Objav: 12

Re: Izbira borilne veščine

Treniral bi v tem klubu http://www.ju-jitsu-klub.si/, vendar v Lenartu.

Vam prilepim en citat, ki sem ga dobil v odgovoru na vprašanje "Ali je to full contact šport?"

"Full contacta ni zaradi dokaj tankih rokavic namreč z debelimi rokavicami nebi mogo izvajat II. in III dela borbe "Judo in Aikido" ( direktnih udarcev v prednji del obraza ni so pa od strani) ostali udarci se izvajajo v glavo in telo bi naj bili z kontrolo kar še je toliko težje izvajat v borbi."

Drugače pa mislim da neka tekmovanje morajo imeti, če imajo na spletni strani rezultate.

Odsoten

 

#46 01.11.2011 13:28:29

guc
VIJOLIČNI rang [I ]
Registriran: 19.02.2008
Objav: 47

Re: Izbira borilne veščine

so tekmovanja ja ... vendar je problem ker se prekinja borba (pri MMA-ju tega seveda ni!): tu imaš kako to zgleda (recimo, čeprav se mi zdi da je ta verzija še vedno bolj hard k tale ki jo misliš trenirat): http://www.youtube.com/watch?v=aPR5VwoUVdw

japonski ju jitsu je super veščina, ki pa jo je na žalost povozil čas...

Zadnjič urejal guc (01.11.2011 13:29:25)

Odsoten

 

#47 01.11.2011 17:47:28

devlin
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 25.04.2009
Objav: 63

Re: Izbira borilne veščine

Meni se zdi z vidika samoobrambe še zmeraj konkretno uporaben, šport gre pa itak po svoje.


Little tiny confused grasshopper, a human punching bag for real sportsmen.
I spend more time in a triangle than a Bermuda cruise ship captain.

Odsoten

 

#48 01.11.2011 18:55:15

spinx
BELI rang [IIII]
Registriran: 01.11.2011
Objav: 6

Re: Izbira borilne veščine

zivjo, str sem 18 let in bi treniral nekaj pa se nikakor ne morem odločiti. Odločam se med kickbox, savate, krav maga, kempo ... Najbolj se nagibam k krav magi, saj me zelo zanima street fight. Kempo se mi zdi preveč poženščen in kakor sem bral in imam kolega ki tudi hodi tja se bolj igrajo kot kaj drugega ( saj ima 100+ kg in hodi že vsaj 3 leta ). kickbox, me skrbi ker na treningih ni ravno veliko situacij, na katere lahko naletiš na ulci (ali pač). za savate pa se mi zdi da je še bolj okrnjena verzija kickboxa. je pa res da se ravno ne spoznam na te stvari, vseeno pa me najbolj zanima krav maga, ampak se bojim, da je to samo kratkoročen tečaj in se v tem nebi mogel izpopolnjevati? smile

Zadnjič urejal spinx (01.11.2011 18:58:04)

Odsoten

 

Noga deske