forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 10.04.2011 20:45:40

messo
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 5

ju jitsu, sambo klubi????

Zdravo, mam vprašanje in sicer me zanima če bi mi lahko kdo povedal če so treningi jiu jitsu al sambo na ptuji , slovenski bistrici ali kje v okolici ptuja in bisterce??? kje so najbližji klubi teh dveh krajev.

lep pozdrav

Odsoten

 

#2 10.04.2011 23:22:43

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: ju jitsu, sambo klubi????

stric google ti je prijatelj

Odsoten

 

#3 10.04.2011 23:30:48

messo
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 5

Re: ju jitsu, sambo klubi????

ma nič kaj ne najde, le prijavlene klube. ampak vidim da je dosti neprijavlenih klubov ki majo treninge al pa nevem, npr. da judo klub izvaja polek ju jitsu al pa kaj podobnega, kaj takega bi rad najdo...

Odsoten

 

#4 11.04.2011 11:01:06

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: ju jitsu, sambo klubi????

kako pogosto pa bi ti rad imel treninge? vem da tam so klubi samo ne vem kateri. ce ti ni predalec do celja in maribora imas lahko nekajkrat tedensko treninge brazilskega jiu-jitsa in/ali mma-ja. brazilski jiu jitsu pa pac v bistvu zdruzuje vse elemente teh dveh sportov

Odsoten

 

#5 11.04.2011 23:11:27

messo
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 5

Re: ju jitsu, sambo klubi????

pravzaprav mi ni pomembo kako pogosto so treningi, to ni problem, sicer treniram muay thai že nekaj časa ampak bi rad prešel na nekaj bolj mešanega oz. da so polek meti al pa kaj podobnega, nevem npr. ju jiistsu,sambo,mma, ampak mi je nekak bolj všeč tradicionalni ju jitsu kot brazilina, ker tam so dovoljeni tudi udarci  in na tak način bi pol tud ohranjav udarce ki jih znam + polek se naučil mete, ker če grem trenirat brazilian al judo al pa kaj podobnega tam ko ni udarcev, bi jih pol nekak zavrgo in sem pol tudi brezveze mauy thai treniral, zato iščem nekaj mešanega pač v tej relaciji slov.bistrica-ptuj. no drugač če ni klubov tu okoli, se bom pa že spravo v MB pa je to to. smile

Odsoten

 

#6 12.04.2011 16:10:15

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: ju jitsu, sambo klubi????

lej tkole je.  v mojem klubu (torej glavni klub gracie barra slovenia) je okoli 5 do 6 ljudi ki so prej trenirali tradicionalni jiu-jitsu in vsi pravijo da je to pač po domače kurac pa sranje in da jim je žau usake sekundo k so jo vrgl stran za treninge tega bullshita.

*to je subjektivno mnenje teh ljudi in ne odraža nobenga mojga mišlenja o tradicionalnem JJ-u.*




kar se tiče udarcev jst ne bi nč posploševou, možno da kje so kje pa niso v kakšnih klubih pa čeprou ne poznam nobenga kluba in ne vem tko da je to spet ugibanje. ugibam pa na podlagi tega ker na primer ene BJJ šole ne učijo recimo samoobrambnega aspekta veščine, ene pa ga.

tuki se ločita borilna veščina in borilni šport. BJJ kot veščina ima vse in je v bistvu mma a bolj takega vidika kot se ga uči v šolah in ne krvoločno mlatenje, BJJ kot šport pa je brez udarcev in ne vključuje npr. samoobrambnih aspektov veščine.



drugač pa te udarci k jih majo pr JJ-u verjetno niso tok tehnično izpolnjeni kt pr tajskem boksu, zato ker pač to ni veščina k bi se samo na to osredotočala ampak je bl prevladujoče grappling veščina ki se fokusira na mete in kontrolo nasprotnika z nekimi udarci za dodatne točke, ki pa tko al tko niso full-contact.

Pa drugač ne boš nč izgubu svojega znanja tajskega boksa, če ne boš nehu trenirat ampak boš treniru oboje hkrati, samo vadt morš redno da ti ostane use refleksno in v spominu.


Borec združuje veščine, ne pa da se one med sabo prepletajo. to je tudi del znanja fightanja posameznika da zna združit vse kar zna u en svoj tekoč stil k ne zanemarja ničesar kar zna al pa uporablja sam tisto kar je najbl učinkovito.

Najbolš ti je da greš mau pogledat okol pa se pol sam odločš, tuki prek foruma se noben ne bo zate odloču.


Pa uso srečo.

Odsoten

 

#7 12.04.2011 22:34:57

messo
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 5

Re: ju jitsu, sambo klubi????

a tako. amm.. kdaj pa so treningi pri vas pa kje? če bi se odločo zato, bi prišo malo pogedat.

Odsoten

 

#8 12.04.2011 22:38:28

messo
BELI rang [IIII]
Registriran: 25.09.2010
Objav: 5

Re: ju jitsu, sambo klubi????

aja pa razlika me zanima med judom in brazilian kaj vse je drugač pri brazilian ju jitsu

Odsoten

 

#9 13.04.2011 16:27:46

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: ju jitsu, sambo klubi????

za tole zadnje uprašanje je na googlu usaj milijon zadetkov ampak naj ti bo.

jst treniram u ljubljani, do kamor bi teb blo predaleč it, treningi pa so od ponedeljka do petka. ob petkih in torkih vem da mojster uči drugje samo ne vem na ker dan uči kje.

BJJ se je razvil iz juda, ampak ne iz takega tekmovalnega juda kot ga poznamo danes ampak iz kodokanskega juda, ki se je prav tako kot BJJ (v športnem pomenu besede in ne samoobrambnem) bolj posvečal borbi na tleh kot pa v stoje.

dandanes se je pač pri judo klubih ohranila stoječa borba pač meti in takedowni nasploh in pa nekaj kontrol in končnih prijemov drugo pa je večinoma zanemarjeno.

kokr jst vem se pri judu ne naučijo borbe s hrbta in so zelo nagnjeni k prepuščanju hrbta nasprotniku zaradi judo pravil, kar pa je najslabša stvar v borbi brez pravil ali mma-ju.

BJJ je ohranil vse aspekte juda in jih še razvijal naprej v svojem slogu le da je malo manj poudarka na takedownih in bolj na parternih tehnikah.

Največja razlika je v tem, da ko borba preide na tla se pri BJJ-u ne ustavi, pri judu pa se skoraj zmeraj.

Zadnjič urejal binus (13.04.2011 16:28:50)

Odsoten

 

Noga deske