forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 10.11.2011 22:43:09

jan-666
MODRI rang [I ]
Registriran: 10.11.2011
Objav: 11

Kako začeti MMA?

Pozdrav,
Star sem 14 let in od 1 razreda torej 9 let se že ukvarjam z karatejem, zdej bi pa rad neki bol ekstremnega, full contact torej. Najbolj me zanima MMA. Torej sem še premlad za MMA? Je karate dobra podlaga? Kaj mi predlagate?...

Vsa mnenja dobrodošla!
LP,
Jan

Odsoten

#2 10.11.2011 23:57:10

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

Re: Kako začeti MMA?

Pejd si mal po klubih pogledat, se pogovor s trenerji itd. Najbolj pomembno je kako se ti počutš na treningih. Če boš šou u klub kjer ti ne bo ušeč uzdušje in ne boš z veseljem hodu na treninge pol ne vidm razloga zakaj bi šou u ta klub sam zato ker ma bolj znano ime od druzga al pa kej.

Tuki ne ciljam na noben klub, sam tko sm omenu.

Drgač pa nisi premlad, čim prej tem bolš pravjo smile Če pa boš hotu tekmovat u full contact MMA-ju boš pa moru prej dopount 18 let se mi zdi, pred tem pa razni BJJ turnirji al pa kej.

Jst sm začeu pr 14-ih letih (ajde recimo da 15, k je blo 9 dni pred rojstnim dnevom tongue) in zdej pač treniram in tekmujem v BJJ-u, k bom pa dovolj star in ko bom siguren v moje znanje grapplinga, se bom pa bl konkretno lotu stand up-a in se sprobu še v MMA-ju.

Mal sm zaviu s teme uprašanja tko da na kratko: Nisi premlad, vsaka veščina ti bo na nek način pomagala, tko da je tudi karate solidna podlaga in pa predlagam ti neki kjer se boš ti počutu uredu in boš meu veselje do treninga.

P.S. Oprosti ker nism pisu slovnično, sam zdej se mi res ne da. smile

Odsoten

#3 11.11.2011 23:03:06

jan-666
MODRI rang [I ]

Aha, hvala, ker si si uzeu čas pa mi odgovoru na vprašanje wink)
Zdej me pa še zanima glede telesne pripravljenosti pa to.  Kaj pa glede kardio treninga in treninga z utežmi za začetk pa to? kasnej pol u sredni šol bom pa tut fitnes začeu sam du takrat bi pa rad mal kil dol dubiu pa to.
Odgovori dobrodošli!
Lp,
Jan

Zadnjič urejal jan-666 (22.11.2011 14:06:22)

Odsoten

#4 12.11.2011 00:39:57

binus
VIJOLIČNI rang [II ]
Registriran: 03.10.2010
Objav: 60

jan-666 je napisal:

Aha, hvala, ker si si uzeu čas pa mi odgovoru na vprašanje wink)
Zdej me pa še zanima glede telesne pripravljenosti pa to. Ker trenutno sem predebeu xD. Mam namreč okol 68 kg velik sm pa 175cm. Je pa res da sem kr dost močn xD. Ampak ja, usejen vem, da sm predebeu in vem da morm najprej poštimat prehrano pa to. Kaj pa glede kardio treninga in treninga z utežmi za začetk pa to? kasnej pol u sredni šol bom pa tut fitnes začeu sam du takrat bi pa rad mal kil dol dubiu pa to.
Odgovori dobrodošli!
Lp,
Jan

sploh se ne sekiri za težo in pr teh letih ne rabš hodt u fitnes da delaš vaje za moč ipd.

vsaka stvar ma svoje prednosti in slabosti, samo fitnes ma več slabosti zate pr teh letih (ne da se mi usega razlagat ampak boš že izvedu od trenerja več, ti bo razložiu use kar te bo zanimal k boš začeu).

ne it zdej z glavo čez zid - zlo dobr da maš željo po treningih ampak use pride s časom in k boš mau bl svoje telo spoznau na treningih boš vidu kako naprej.

68 kil za 175 cm se men zdi čist normalna teža, razn če maš nenormalno velk odstotek maščobe.

Najbl ti prporočam za moč vaje z lastno težo (to bi jst moru delat skoz k sm švoh pa nimam veselja do tega tongue) in da si mau obroke zmanjšaš če nisi zadovoljen s svojim telesom. pr teh letih neke stroge diete ne rabš ker boš še dost zrastu, važn je sam da ne pretiravaš s hrano.

Edina stvar k je pa da bi blo zlo dobr zate je da usaj večino, če ne že vso pijačo k jo ponavadi piješ zamenjaš z vodo, kkšnim nesladkanim čajem in pa mlekom (pač čim manj sokov, še manj gaziranih pijač itd.).

Borilne veščine same, MMA kot šport mogoče še bolj kot ostale, so nasploh zlo dobre za kardio. Ni pomembno kaj treniraš, ampak kako treniraš - ni slabga treninga, lahko samo slabo treniraš. Če boš pridno pa redno treniru boš vidu da boš velik prdobu na kondiciji, če ti pa ne bo dovolj pa lahko kdaj u prostem času greš še tečt vn al pa kej.

Na kratko: Use s časom. Najprej si najd klub, se učlan, treniri kkšn mesc pol pa naprej. smile

Pa srečno.

Odsoten

#5 20.11.2011 14:33:07

jan-666
MODRI rang [I ]

Hvala še enkrat za odgovore wink
Zdej pa še, če je mogoče gdo iz Trbovelj. Je v Trbovljah kak mma klub al pa kje v Trbovljah s tem začet?

LP,
Jan

Odsoten

#6 26.02.2012 15:13:32

emilnash
Prepovedan
Registriran: 26.02.2012
Objav: 1
Spletna stran

AS you are quite young i think you should start learn it from watching online videos such as on youtube etc, that would really help to you to become a better fighter.

Odsoten

#7 28.03.2012 21:44:38

Đejk
Črno-Rdeči rang
Registriran: 05.11.2006
Objav: 925

jan-666 je napisal:

Hvala še enkrat za odgovore wink
Zdej pa še, če je mogoče gdo iz Trbovelj. Je v Trbovljah kak mma klub al pa kje v Trbovljah s tem začet?

LP,
Jan

V trbovljah je vrjetno samo en klub, vpraši Andreja Bregarja

Odsoten

Noga deske