forum.MMA.si

Borilne veščine, borilni šport, trening, fight tekmovanja, oprema za borce

Nisi prijavljen!

#1 11.03.2006 20:06:31

Luka
MODRI rang [III ]
Od: Koseze
Registriran: 11.03.2006
Objav: 20
Spletna stran

Rokoborba v Lj?

Zdravo!

Zanima me ce kdo ve, kje v ljubljani bi lahko treniral rokoborbo?

Interesira me pa predvsem ker nebi rad treniral nekega brezveznega mlatenja v prazno. Ce pa kdo ve za kaksno pametno alternativo, pa prosim, s predlogi na dan.

Za sabo imam nekaj let treninga Wing Tsuna, katerega sem prekinil zaradi poskodbe roke, in hrbta, vendar se je to ze nekako znormaliziralo.

Lpp,
Luka


Bolje ispasti glup, nego iz aviona!

Odsoten

 

#2 12.03.2006 00:11:11

JSF
Črni rang
Registriran: 05.03.2006
Objav: 693
Spletna stran

Re: Rokoborba v Lj?

Luka je napisal:

Zanima me ce kdo ve, kje v ljubljani bi lahko treniral rokoborbo?

Interesira me pa predvsem ker nebi rad treniral nekega brezveznega mlatenja v prazno. Ce pa kdo ve za kaksno pametno alternativo, pa prosim, s predlogi na dan...

pametna alternativa:
submission grappling  - parterni Jiu Jitsu : mislim da je to tocno to kar isces v alternativi s rokoborbo. V
Ljubljani imas recimo Ultimate JiuJitsu .

Zadnjič urejal JSF (12.03.2006 00:15:58)

Odsoten

 

#3 12.03.2006 16:54:50

Luka
MODRI rang [III ]
Od: Koseze
Registriran: 11.03.2006
Objav: 20
Spletna stran

Re: Rokoborba v Lj?

Sem ze gledal ja. Se moram bolj podrobno pozanimati, ker namrec, meni ne gre za tekmovanja, ali samoobrambo, ampak zgolj ucenje in spoznavanje novih tehnik. Ima kdo informacije s prve roke kako je to pri temu klubu?

Res pa je da je zadeva, meni dokaj blizu. In vredna tehtnega razmisleka.

Hvala za nasvet!!

Lpp,
Luka


Bolje ispasti glup, nego iz aviona!

Odsoten

 

#4 13.03.2006 10:25:44

zZz
RJAVI rang [III ]
Registriran: 08.03.2006
Objav: 306

Re: Rokoborba v Lj?

Vsak sicer pride na treninge s svojim namenom, vendar so vsi razlogi, ki si jih naštel, med sabo močno prepleteni. Spoznavanje in obvladanje tehnik je čista osnova za samoobrambo in tekmovanja, seveda pa te v tekmovanja nihče ne more in niti ne želi siliti, če tega sam nočeš. Poleg tega upajmo, da ti tehnik nikoli v življenju ne bo potrebno uporabiti v samoobrambne namene, čeprav ne dvomim, da bi ti v kritičnih situacijah prišle prav, kljub temu, da si rekel, da tebi osebno ne gre za samoobrambo. Kar se pa tehtnega razmisleka tiče pa sem ravno obratnega mnenja kot ti - namesto da najprej razmišljaš in nato poskusiš, naredi ravno obratno. Pridi na trening, da sploh vidiš kako stvar zgleda, in nato ugotavljaj, če je to res zate smile

Odsoten

 

#5 13.03.2006 10:28:34

Luka
MODRI rang [III ]
Od: Koseze
Registriran: 11.03.2006
Objav: 20
Spletna stran

Re: Rokoborba v Lj?

Seveda, s tem sem mislil da imam namen priti pogledat na trening, in potem razmislat wink To vsekakor. smile


Bolje ispasti glup, nego iz aviona!

Odsoten

 

#6 13.03.2006 10:40:46

zZz
RJAVI rang [III ]
Registriran: 08.03.2006
Objav: 306

Re: Rokoborba v Lj?

Pametna odločitev, upam da boš zadovoljen wink

Odsoten

 

#7 04.04.2006 10:20:36

vukica
MODRI rang [III ]
Registriran: 04.04.2006
Objav: 19

Re: Rokoborba v Lj?

Športna rokoborba ( grško-rimski stil) je obstajala v ljubljani pri TAK OLIMPIJA.  Trenirali so v dvorani Tivoli pa tudi dolgo časa v Bežigradu  na Staničevi.  Bilo je nekaj zelo dobrih rokoborcev: Mirjanić, Leskovšek, Omerzu, ( sedaj so vsi veterani,..)
.....pod  mentorstvom entuziasta - trenerja Joca Klobučarja...
Razpadlo je, ker ni bilo podmladka in pravih ljudi da bi šlo to naprej.
Za začetek bi se dal naredit  predalček  neka zgodovina slovenske športne rokoborbe,
Če rabiš kakršno koli pomoč in informacije sem na razpolago

Športni pozdrav
vukica

Odsoten

 

Noga deske